Books: History

Number of items: 218

Koronázási album. Ábrányi Emil, Ambrus Zoltán, Gróf Andrássy Gyula, Gróf Apponyi Albert, Beöthy Zsolt, Berzeviczy Albert, Heltai Jenő, Herczeg Ferenc, Kabos Ede, Gróf Khun-Héderváry Károly, Kiss József, Krúdy Gyula, Molnár Ferenc, Móricz Zsigmond, Rákosi Viktor, Szomaházy István, Báró Wlassics Gyula eredeti közleményeivel. Bató József, Bér Dezső, Csont Ferenc, Dudits Andor, Endrey Sándor, Gedő Lipót, Herman Lipót, Honti Nándor, Komáromi-Kacz Emőke, Pólya Tibor, Pór Bertalan, Rippl-Rónai József, Rudnay Gyula, Végh Gusztáv, Vészi Margit, Zádor István eredeti rajzaival és festményeivel. A borító Végh Gusztáv (1889-1973) grafikus munkája. Bp., 1917, Érdekes Újság. Gazdag szövegközti és egész oldalas képanyaggal. Kiadói illusztrált félvászon kötésben, kopott borítóval, javított gerinccel.
15670.

4 800 HUF
12,97
14,12
14
Patek Erzsébet: A pannoniai fibulatipusok elterjedése és eredete. Bp., 1942., Kir. M. Egyetemi Nyomda. Fénymásolat! Modern műbőr kötésben
15671.

5 000 HUF
Dr. Kardos Samu: Báró Wesselényi Miklós élete és munkái. II. köt. Bp., 1905, Légrády, 1 t. (címkép) + 614+(1) p. + 2 t. + 10 kihajtható melléklet. Kiadói aranyozott gerincű, dombornyomott félbőr-kötés, festett lapélekkel, kopottas gerinccel, néhány lapon kisebb szakadással, régi iskolai bélyegzőkkel. + A Kolozsvári Nemzeti Színház művészestje a zilahi Városi Színházban, a Wesselényi-szobor ünnepélyes felavatása alkalmából, 1942. szept. 7-8. Műsorfüzet, középen hajtásnyommal, 4 p.
15672.

4 000 HUF
15673.

5 000 HUF
15674.

4 000 HUF
15675.

3 200 HUF
8,65
9,41
Kecskeméthy Aurél: Gróf Széchényi István utolsó évei és halála. (1849-1860.) Pest, 1866, Emich Gusztáv, 192+2 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, az egyik sarkán gyűrődésnyommal, az elülső borítón címkenyomokkal, hiányos gerinccel, bélyegzéssel, egy lap sarkán szöveget nem érintő hiánnyal.
15676.

2 400 HUF
Glattfelder Gyula: Apponyi Albert gróf. Dr. - - csanádi megyéspüspök emlékbeszéde a Budai Katholikus Kör Apponyi-emlékünnepélyén. Közzéteszi Dr. Szőke József. Bp., 1933, Held János-ny., 1 (Apponyi Albert) t.+24 p. Kiadói papírkötés
15677.

1 800 HUF
Rudnay, (Sándor) Alexander: ~... Episcopus Transilvaniensis... et... Gubernii Regii in magno Principatu Transilvaniae Consiliarius... ad clerum, populumque Pastorali suae curae creditum, occasione suae inaugurationis Anno 1816. die 14-a Mensis Iuly.  Cibinii, 1816. typis Martini de Hochmeister. 22p. Papírgerinccel
15678.

3 000 HUF
Patachich Ádám, báró: Eucharisticon magnae Mariae Theresiae Romanorum imperatricis viduae apostolicae Hungariae condam reginae ab ~ ejus temporis archi-episcopo Colocensi dictum Budae anno MDCCLXXX. typis regiae universitatis Pestiensis impressum.  Reimpressum. Budae, 1811. Typis... Regiae Univeristatis. (2)+40p. A kalocsai érsek az uralkodó által Budára telepített egyetem alapítólevelének ünnepélyes átadásakor elmondott beszéde. Korabeli papírborítóban
15679.

3 000 HUF
Emericum Hollók (Imre): Lineamenta pervetusti archi-diaconatus Tornensis. Rosnaviae (Rozsnyó) 1832. Josephi Kek. 50p. A tornyai főesperességről. Korabeli papírborítóval
15680.

3 000 HUF
Zimándy (Ignác) Ignaz: Ludwig Kossuth vor dem Richterstuhle der Weltgeschichte... ins Deutsche übertragen und herausgegeben von Johann Zelenyák. . Bp. 1898. (Mechitaristen-Buchdruckerei.) 263 l. Korabeli félvászon-kötésben.
15681.

Zimándy (Ignác) Ignaz: Ludwig Kossuth vor dem Richterstuhle der Weltgeschichte... in's Deutsche übertragen und herausgegeben von Johann Zelenyák. . Bp. 1898. (Mechitaristen-Buchdruckerei.) 263 l. Korabeli félvászon-kötésben.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF