Books: History

Number of items: 218

15646.

1 000 HUF
Bethlen Farkas: Erdély története I-III. kötet. Fordította: Bodor András, Kasza Péter, S. Varga Katalin. A jegyzeteket írta és a mutatókat összeállította: Pálffy Géza, valamint Kruppa Tamás. Bp.-Kolozsvár,2000-2004,Enciklopédia-Erdélyi Múzeum-Egyesület. Kiadói kartonált papírkötés.
15647.

6 000 HUF
DArtagnan: Régi magyar társasélet I-II. köt. Előszóval ellátta: Porzó. [Ágai Adolf.] Bp., 1900, Athenaeum. Kiadói aranyozott, festett zöld egészvászon-kötések, az I. kötet gerince javított a borítón kopásnyomokkal.
15648.

D'Artagnan: Régi magyar társasélet I-II. köt. Előszóval ellátta: Porzó. [Ágai Adolf.] Bp., 1900, Athenaeum. Kiadói aranyozott, festett zöld egészvászon-kötések, az I. kötet gerince javított a borítón kopásnyomokkal.

8 000 HUF
15649.

12 000 HUF
32,43
35,29
Salamon Ferenc: Az első Zrínyiek. Pest, 1865, Heckenast. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, aranyozott lapszélek, tulajdonosi bejegyzéssel, kopottas állapotban.
15650.

6 000 HUF
16
Stefano Révay, Révay István: Il confine Ungaro-Slovacco. (A belvederi magyar-szlovák határ). Bp., 1942, (Athenaeum). 72p., 3 térk. (színes, kihajtható). Fűzve, kiadói papírborítóban olasz nyelven.
15651.

5 000 HUF
Lukinich Imre: I. Rákóczi György és a Lengyel Királyság. (Olvasott a M. Tud. Akadémia 1906. október 15-iki ülésén) Értekezések a Történeti Tudományok Köréből XXI. kötet 4. szám. Bp., 1907., MTA,[Athenaeum-ny.], 63+1 p. Későbbi átkötött papírkötés, az eredeti elülső papírborítót a borítóra kasírozták, a címlapon névbejegyzéssel, szakadással, az utolsó lapon kis folttal.
15652.

1 600 HUF
Bánffy Miklós: Emlékeimből. Kolozsvár, 1932, Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói papírkötés, gerincnél kissé elvált, szakadt, borítólapon kisebb lyukak, kopottas állapotban.
15653.

6 000 HUF
Maczó János (szerk.): Reményünk: a magyar feltámadás. A 2002-es budapesti Szittya Világtalálkozó nemzetvédelmi, (ős)történelmi és kulturális előadásai. Dunaharaszti, 2002, Nap Alapítvány. Kiadói papírkötés, kívül piszkos, belül jó állapotban, 400+24p
15654.

4 000 HUF
Unser Kaiser 1848-1898 Zeitschrift für die Vaterlandische Jugend. Wien 1898. Lehrerhaus Verein. Kiadói papírkötésben, benne Ferenc József két portréjával 32p.
15655.

5 000 HUF
Marx-Engels: A kommunista kiáltvány. Ford.: Józsa Béla. Szerk.: Jordáky Lajos. Kolozsvár, 1945, Athenaeum. Kiadói félvászon kötés, kissé kopottas állapotban. Ritka!
15656.

5 000 HUF
Gyarmati György: A politika rendőrsége Magyarországon a Rákosi - korszakban. A szerző által dedikált! Habilitációs Füzetek 1. Pécs, 2002, Pécsi Tudományegyetem. Német és magyar nyelven. Melléklettel. Kiadói papírkötés.
15657.

2 400 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF