Garai Gábor: A szenvedély évszakai. Összegyűjtött versek. Borsos Miklós rajzaival. A szerző, Garai Gábor (1929-1987) Kossuth-díjas költő, író, műfordító, kritikus által DEDIKÁLT példány. Bp.,1973,Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban,
Komáromi János: Rongyos gárda. Tizenkét elbeszélés. Bp., 1921, Pallas, 157+(3) p. Átkötött félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, a lapok szélén ázásnyomokkal. A címlapon ifj. Szász Károly (1865-1950) politikus, irodalomtörténész, író saját kezű aláírásával / névbejegyzésével.
Vasvári Zoltán: Bolond, aki nem kártyázik! A kártyajáték a hagyományos közösségek életében a XX. században. Bp., 2008., Fekete Sas. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.
Vegyes könyvtétel, 4 db:
Ewald: A kétlábu. (Az ősember regénye.) Ford.: Fodor Zoltán. Darwin-könyvtár 3. Bp., 1914., Darwin Népszerű Természettudományi Folyóirat. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott, kissé foltos borítószéllel, sérült gerinccel.;
Mikszáth Kálmán: Huszár a teknőben. Legjobb Könyvek 35. sz. Bp.,(1919), Érdekes Ujság. Kiadói szakadozott, sérült papírkötés.;
Pakots József: Egy karriér története. Modern Könyvtár 403-406. sz. Bp., én., Athenaeum. Kiadói kissé sérült papírkötés.;
Mindszenti Béla: Szkander bég álma. (Kőrösi Csoma Sándor regényes életrajza.) Nemzeti Könyvtár 66. sz. Bp., én., Stádium. Kiadói kopott, foltos papírkötés.
Tombor Tibor-Sinkó Károly: Nagy örömet hirdetek... Tombor Tibor versei, Sinkó Károly fametszetei. Bp., 1937, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 25+(3) p. Oldalszámozáson belül Sinkó Károly 7 egészoldalas fametszetével illusztrálva. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban. Sinkó Károly (1910-1967) festő, grafikus által DEDIKÁLT példány.