5 000 HUF
Rubinyi Mózes: Mikszáth Kálmán stílusa és nyelve. Mikszáth Kálmán Munkái. Bp., 1910, Révai,(Pallas-ny.), 4+246 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, a borítón kis kopásnyomokkal.