Art-ceramics Number of items: 198
2652634
11012
420
Art-ceramics
Other collectibles
Bod Éva (1924-2004): Váza, kerámia, jelzett, hibátlan, m: 36 cm
8 000 HUF
2661272
11013
420
Art-ceramics
Other collectibles
Bod Éva (1924-2004): Hölgy, mázas kerámia figura, jelzett, kis kopásnyomokkal, kezei sérültek m: 42 cm
18 000 HUF
2661271
11014
420
Art-ceramics
Other collectibles
Bod Éva (1924-2004): Hölgy, mázas kerámia figura, jelzett, kis kopásnyomokkal, m: 42 cm
18 000 HUF
2488892
11015
420
Art-ceramics
Other collectibles
20 000 HUF
2455965
11016
420
160000
Art-ceramics
Other collectibles
Nagyméretű vadászó Diana / Artemis.
Minton (Anglia), 19. sz. vége, festett, mázas majolika, gazdag díszítéssel, talapzatán masszába nyomott gyári jelzés (M) és 8769-as formaszám, kezénél szépen restaurált, néhol apró lepattanások m:75cm
(CSAK SZEMÉLYES ÁTVÉTEL)
A Majolikát Minton mutatta be előszőr, mint kereskedelmi márkanevet, az 1851-es londoni Nagy Kiállításon "Palissy ware" néven, amelyet feltalálójáról, Bernard Palissy 16. századi francia fazekasról (1510 körül - 1589 körül) neveztek el, valamint egy másik, átlátszatlan mázzal színezett agyagedénytípust is, amelyet "Majolica Ware"-nek neveztek el, az elnevezés az olasz maiolica szóból származik. Idővel azonban a "Palissy Ware" elnevezést elhagyták, és a termékek "Majolika" néven váltak ismertté. A zűrzavar fokozására az angol A.E. Jones and Sons, Stoke-on-Trent-i fazekasműhely a "Palissy" nevet használta majolikaárukhoz.
160 000 HUF
2636564
11017
420
Art-ceramics
Other collectibles
10 000 HUF
2636562
11018
420
14000
Art-ceramics
Other collectibles
Kiss Roóz Ilona (1920-2010): Figurális váza, mázas kerámia, kézzel festett, jelzett, hibátlan, m: 21 cm
14 000 HUF
2636561
11019
420
22000
Art-ceramics
Other collectibles
Kiss Roóz Ilona (1920-2010): Kórustagok, mázas kerámia, kézzel festett, jelzett, hibátlan, m: 20 cm
22 000 HUF
2620279
11020
420
Art-ceramics
Other collectibles
B. Várdeák Ildikó (1929-2013): Kerámia dísztál. Mázas kerámia, jelzett, 23x23 cm
9 000 HUF
2654890
11021
420
Art-ceramics
Other collectibles
B. Várdeák Ildikó (1929-2013): Kerámia váza zsugor mázzal. Jelzett, hibátlan, m: 16,5 cm, 21x21cm
2 000 HUF
2659837
11022
420
Art-ceramics
Other collectibles
B. Várdeák Ildikó (1929-2013): Retró tál, mázas kerámia , jelzett,, hibátlan, d: 14 cm
6 000 HUF
2661289
11023
420
Art-ceramics
Other collectibles
B. Várdeák Ildikó (1929-2013): Retró tálka, mázas kerámia , jelzett,, sérült, 13,5x11 cm
1 000 HUF
up to 1.000 HUF
100 HUF
up to 5.000 HUF
200 HUF
up to 10.000 HUF
500 HUF
up to 20.000 HUF
1.000 HUF
up to 50.000 HUF
2.000 HUF
up to 100.000 HUF
5.000 HUF
up to 200.000 HUF
10.000 HUF
up to 500.000 HUF
20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF
50.000 HUF
over 1.000.000 HUF
100.000 HUF
further page navigation Contact
Fax:
+36 1 / 318-4035