34 000 HUF
Kézdi-Kovács Lóránt (1897-1916): Öcsém (Kézdi-Kovács Elemér portréja). Olaj, karton, jelzett a hátoldalán. Sérült. Proveniencia: Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész és műkritikus gyűjteményében és hagyatékában. 80×60 cm. Kézdi-Kovács Lóránt mindössze 19 évesen, 1916-ban az I. világháborúban esett el, amelynek következtében az életműve is nagyon korán lezárult. Munkái nagyon ritkán tűnnek fel a műkereskedelemben, igazi gyűjtői darab!