1883 Tisza-Eszlár. (Napi értesitő.) A Tisza-eszlári bűnper végtárgyalása
alkalmából. Gyorsirói felvétel nyomán kiadja a ,,Nyirvidék" szerkesztősége. A szerkesztésért felelős: Jóba Elek. 2-28. sz. A Tisza-eszlári bűnper végtárgyalása alkalmából. Gyorsirói felvétel nyomán kiadja a ,,Nyirvidék" szerkesztősége. A szerkesztésért felelős: Jóba Elek. 1-29. sz. Nyiregyháza, 1883. Piringer és Jóba ny.
Hiányok: Első szám címlap kivételével nagyrészt hiányzik, második szám hiányzik.
Néhány lap sérült, egy két lapon szöveget is réintő hiányok, Modern félvászon kötésben
[Johannes Buxtorf/Johannes Buxtorfius (1564-1629)] Johannix Buxtorfi Lexicon Hebraicum et Chaldaicum: complectens omnes voces, tam primas, quam Derivates, quae in Sacris Bibliis, Hebrea & ex parte caldaeâ linguâ scriptis, extant. Basiliae [Basel], 1655., Johannes König, 38 sztl.+976-1 p.+12 sztl. lev. Korabeli pergamen-kötésben, sérült borítóval és sérült kötéssel, kijáró lapokkal, foltos lapokkal, a címlap kijár, rajta lyuk, a lapokon aláhúzásokkal, a hátsó szennylapon latin nyelvű autográf bejegyzéssel, megviselt állapotban. / [Johannes Buxtorf/Johannes Buxtorfius (1564-1629)] Johannix Buxtorfi Lexicon Hebraicum et Chaldaicum: complectens omnes voces, tam primas, quam Derivates, quae in Sacris Bibliis, Hebrea & ex parte caldaeâ linguâ scriptis, extant. Basiliae [Basel], 1655., Johannes König, 38 sztl.+976-1 p.+12 sztl. lev. Parchment-binding, with damaged cover and damaged binding, some pages coming out, spotty pages, hole on the title page and it is coming out, underlines in the text, with Latin language notice in the back endpaper, in poor condition.