1941 Szemere, Samuel: Zur Logik der philosophischen Bergiffsbilung. Sonderabrduck aus "Jubilee Volume in Honour of Prof. Bernhard Heller." A szerző, Szemere Samu (1881-1978) által Dr. Dercsényi Móric (1879-1961) a Rabbiképző latin-görög szakos tanára részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1941.,(Karcag, Kertész József-ny.), 16 p. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
Scheiber Sándor: A soproni középkori zsinagóga. Sopron, 1963., "Győr-Sopron M. Tanács Idegenforgalmi Hivatala", 31+1 p. Fekete-fehér szövegközti fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Schalom Asch: Pétervár. Gergely Janka fordítása. Bp, 1932, Káldor Könyvkiadó Vállalat. Kopott félbőr kötésben, a hátsó borítón, a bal felső sarokban sérült, ázott.
Tábortűztől tábortűzig... Bp.,én.,Hidachdut "Hanoiar Hacijoni" B'Hungaria Magyar Cionista Szövetség Ifjúsági Szakosztálya, 56+1 p. Kiadói illusztrált papírkötés, foltos, kissé szakadt borítóval.
Isten gyermekei. Valláserkölcsi példázatok, legendák és történetek a zsidó ifjúság számára. Összevál.: Sass Irén. Bp., 1942., (Karcag, Kertész József-ny.), 32 p. Kiadói kissé foltos papírkötés.
Singer Leó: Eszter királyné. Legendák és történetek. Bp., 1940., Springer Gusztáv-ny., 32 p. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval, a lapok alsó sarkain szamárfülekkel.
In The Land of Hagar. The Jews of Hungary: History, Society and Culture. Editor: Anna Szalai. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
S. Nagy Katalin: Emlékkkavicsok. Holocaust a magyar képzőművészetben. 1938-1945. Bp.,2006, Glória. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kemény-kötés, kiadói papír védőborítóban.