Historical documents, manuscripts

Number of items: 59

12915.

12 000 HUF
31,17
33,33
1809 Virgil Éneássa, mellyet Blumaner travesztált, most pedig magyarra fordított: Szalkai ANtal. Második darab. S[áros]patak. 1809. Kéziratos, másolt, jól olvasható másolat, 93 sztl. lev. De az utolsó 6 levélen, Csokonai még világot nem látott Darabjai c. írással, az előző kézírástól elütő írásképpel, ez valószínűleg nem teljes. Az elején névbejegyzéssel L. Bay Györgyé [L(udányi Bay György?] Borító nélküli példány, foltos.
12916.

1809 Virgil' Éneássa, mellyet Blumaner travesztált, most pedig magyarra fordított: Szalkai ANtal. Második darab. S[áros]patak. 1809. Kéziratos, másolt, jól olvasható másolat, 93 sztl. lev. De az utolsó 6 levélen, "Csokonai még világot nem látott Darabjai" c. írással, az előző kézírástól elütő írásképpel, ez valószínűleg nem teljes. Az elején névbejegyzéssel L. Bay Györgyé [L(udányi Bay György?] Borító nélküli példány, foltos.

10 000 HUF
25,97
27,78
17
1828-1894 Vegyes német nyelvű papírrégiség tétel, 7 db.
12917.

2 000 HUF
5,19
5,56
1847-1848-1849 Zombath Imre tanulmányai, meghalt 849. mart 25. élete 9. évében. Különféle írás és rajz tanulmányok, a végén 1847 Szabad Királyi Győr-Belvárosi Elemi Fő Tanoda ifjuságának érdem szerinti sorozata 1847. év második félévben. Egybekötve, kissé kopott haránt-alakú félvászon-kötésben.
12918.

1847-1848-1849 "Zombath Imre tanulmányai, meghalt 849. mart 25. élete 9. évében." Különféle írás és rajz tanulmányok, a végén "1847 Szabad Királyi Győr-Belvárosi Elemi Fő Tanoda ifjuságának érdem szerinti sorozata 1847. év második félévben." Egybekötve, kissé kopott haránt-alakú félvászon-kötésben.

6 000 HUF
15,58
16,67
16
1851 George Sewall Boutwell (1818-1905) amerikai, abolicionalista északi politikus, massachusetsi kormányzó Kossuth Lajos látogatásakor, üdvözlésére előadott beszédének egy gondolata saját kézzel aláírva A szabadság soha nem eshet el. Emberek generációi születnek és múlnak el, de legbelsőbb vágyakozásuk halhatatlan  1851 An autograph signed excerpt from the speech of George Sewall Boutwell (1818-1905) republican leader and poltitcan, governor of Massatchusets. The speech was delivered to Louis Kossuth in Mass. Liberty can never die. The generation of men appear and pass away, but the aspirations of their nature are immortal
12919.

1851 George Sewall Boutwell (1818-1905) amerikai, abolicionalista északi politikus, massachusetsi kormányzó Kossuth Lajos látogatásakor, üdvözlésére előadott beszédének egy gondolata saját kézzel aláírva "A szabadság soha nem eshet el. Emberek generációi születnek és múlnak el, de legbelsőbb vágyakozásuk halhatatlan" 1851 An autograph signed excerpt from the speech of George Sewall Boutwell (1818-1905) republican leader and poltitcan, governor of Massatchusets. The speech was delivered to Louis Kossuth in Mass. "Liberty can never die. The generation of men appear and pass away, but the aspirations of their nature are immortal"

60 000 HUF
155,84
166,67
cca 1860-1880 Asztal rajza és leírása, (ajánlattételi okmány?), hajtott, foltos, német nyelven.
12920.

2 000 HUF
5,19
5,56
1861-1866 Régi Győri algymnasiumi diák (Zombath Pál) iskolai jegyzetek: Idiotismi, Szólásmódok 1865, Németnyelvtani jegyzetek 1866, Jegyzőkönyv a latin nyelvhez 1866., kis fűzetek madzaggal egybekötve, 17x11 cm. Valamint A győri algymnasium 1ső osztály tanonczainak névsora. 1861/62 1-ső félévben, 1861/62 2-dik félévben., 8 sztl. lev.
12921.

1861-1866 Régi Győri algymnasiumi diák (Zombath Pál) iskolai jegyzetek: Idiotismi, Szólásmódok 1865, Németnyelvtani jegyzetek 1866, Jegyzőkönyv a latin nyelvhez 1866., kis fűzetek madzaggal egybekötve, 17x11 cm. Valamint "A győri algymnasium 1ső osztály tanonczainak névsora. 1861/62 1-ső félévben, 1861/62 2-dik félévben.", 8 sztl. lev.

5 000 HUF
12,99
13,89
1866 Desewffy .., autográf levél, borítékkal, ismeretlen hölgynek
12922.

6 000 HUF
15,58
16,67
1892 Kézzel írt Protokollbuch, német nyelven, félvászon kötésben
12923.

4 800 HUF
12,47
13,33
1892-1926 Az erdélyi Boicza (Reketyefalva) római katolikus temploma javára Mikitovics Mathilda által tett szentmise alapítványról szóló kétoldalas levél 50kr okmánybélyeggel Lönhart Ferenc (1819-1897) püspök befogadó soraival, aláírásával és pecsétjével, valamint Mailáth Gusztáv Károly püspök által saját kezűleg aláírt felfüggesztéssel
12924.

6 000 HUF
15,58
16,67
cca 1894-1906 Emlékkönyv számos bejegyzéssel, versekkel, dekoratív egészvászon-kötésű noteszben
12925.

2 000 HUF
5,19
5,56
1897 Gaudenzdorf, önkéntes tűzoltó egyesület táncrendje
12926.

15 000 HUF
38,96
41,67

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 420:
Viewing: from 14 June to 23 June
Payment deadline is 8 July

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2022 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.