Antique Number of items: 81
2657179
11781
420
Antique
Other collectibles
Madarak. Japán selyemhímzés, XX: sz. Üvegezett, dekoratív, sérült fakeretben. 25,5x20 cm
3 000 HUF
2632645
11782
420
Antique
Other collectibles
Régi, kínai pecsétnyomó. faragott kő 2,5cm / Chinese stone seal maker 2,5 cm
12 000 HUF
2624589
11783
420
Antique
Other collectibles
Szív alakú gyertyatartó. Alabástrom, réz és tűzzománc, egy láb sérült. 11 cm
2 400 HUF
2602968
11784
420
Antique
Other collectibles
8 000 HUF
2587559
11786
420
Antique
Other collectibles
Orosz ikon: Szent Máté evangélista. XX. század első fele. Tojástempera, fa. Korának megfelelő sérülésekkel, kopásokkal. 44x37cm
A Monastery ikonok szent ikonjai képekkel elevenítik meg a szent történetét. Ez alól a mi Szent Máté-ikonunk sem kivétel. Amikor Máté, a vámos meglátta, hogy a vámszedőnél ül és adót szed az emberektől, Jézus felszólította: "Kövess engem!" Máté pedig mindent otthagyott és követte őt. A vámosokat a zsidók gyűlölték, mint hazájuk ellenségeit és a rómaiak barátait. Ezért Szent Máté nagy lakomát rendezett, amelyre meghívta Jézust és a többi tanítványt, akik buzgón hallgatták Krisztust.
A mennybemenetel után Szent Máté néhány évig Júdeában maradt, ahol megírta evangéliumát, és tanította honfitársait arra, hogy Jézus a próféták által megjövendölt igazi Messiás. Miután sok vidéken hirdette a hitet, vértanúhalált halt.
16 000 HUF
2491095
11787
420
15000
Antique
Other collectibles
XIX. századi csikóbőr kulacs. m: 35 cm, Korának megfelelő állapotban.
15 000 HUF
2627976
11788
420
3800
Antique
Other collectibles
3 800 HUF
2608033
11789
420
7500
Antique
Other collectibles
XIX. sz. varródoboz, nagy méretű, rajta tügobelin díszítéssel. Karton, szövet borítással. 37x27x12 cm
7 500 HUF
2624014
11790
420
Antique
Other collectibles
8 000 HUF
2624780
11791
420
Antique
Other collectibles
Nagy méretű törzsi fafaragvány, maszk. falidísz. 66 cm
5 000 HUF
2600537
11792
420
Antique
Other collectibles
Ezüstözött alpakka fejű sószóró. m: 11 cm
3 000 HUF
2664503
11793
420
Antique
Other collectibles
Szabó Gyula (?-): Retró iparművész réz gyertyatartók, 2 db. Jelzett, kisebb kopásnyomokkal, az egyikről egy elem hiányzik, 24x20 cm
7 000 HUF
up to 1.000 HUF
100 HUF
up to 5.000 HUF
200 HUF
up to 10.000 HUF
500 HUF
up to 20.000 HUF
1.000 HUF
up to 50.000 HUF
2.000 HUF
up to 100.000 HUF
5.000 HUF
up to 200.000 HUF
10.000 HUF
up to 500.000 HUF
20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF
50.000 HUF
over 1.000.000 HUF
100.000 HUF
further page navigation Contact
Fax:
+36 1 / 318-4035