Books: Travelling, Local History

Number of items: 232

Műemlékeink sorozat 5 Budapesttel kapcsolatos kötete: Wellner István: Az aquincumi mozaikok.; Sz. Póczy Klára-Hajnóczy Gyula: Római fürdők Budán.;  Gerő Győző: Buda török műemlékei.;  Kuthy Sándor: A pesti egyetemi templom.; Ybl Ervin: Az Operaház. Bp.,1957-1962, Képzőművészeti Alap. Kiadói papírkötések,
15042.

2 000 HUF
Schütz, J(oseph) B(aptist): Allgemeine Erdkunde für denkende und gebildete Leser, oder Beschreibung aller Länder der fünf Welttheile, ... Fünfter Band. Wien, 1808, Anton Doll, 286 p.+3 (rézmetszet.) Német nyelven. Korabeli kartonált papírkötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, foltos lapokkal, 1 metszet hiányzik.
15043.

2 400 HUF
Petik Ambrus: Békés megye leírása 1784. Szerk.: Dankó Imre. Gyula, 1961, Erkel Ferenc Múzeum, 50 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
15044.

3 200 HUF
8,65
9,41
Bárth János: A kalocsai szállások településrajza. Kalocsai Múzeumi Dolgozatok 1. Kalocsa, 1975, Kalocsa Város Tanácsa VB. Kihajtható térképekkel. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval. Megjelent 3000 példányban.
15045.

2 600 HUF
7,03
7,65
15046.

4 600 HUF
12,43
13,53
Sas Ferenc: 125 éves a Fővárosi Rendőrség. 1881-2006. Bp., 2006., Rendőrtiszti Főiskola. Kiadói papírkötés. Megjelent 700 példányban.
15047.

3 000 HUF
Sipos András: A jövő Budapestje. 1930-1960. Városfejlesztési programok és rendezési tervek. Készült a Politikatörténeti Intézeti Budapest-Történeti Műhelyében. Bp., 2011., Napvilág. Kiadói papírkötés.
15048.

3 600 HUF
9,73
10,59
cca 1930 Sommerreisen in Finnland. Hrsg. vom Verkehrsverband Suomen-Matkat/Finnlandreisen.  Német nyelvű fekete-fehér fotókkal illusztrált finn utazási prospektusok, illusztrált art-deco borítókkal (jelzettek a nyomaton, IHB), 2 db, 30+2; 30+2 p.
15049.

2 000 HUF
Tanulmányok Budapest múltjából XXXII. Bp., 2004-2005., Budapesti Történeti Múzeum.  Kiadói papírkötés.
15050.

2 400 HUF
15051.

7 000 HUF
18,92
20,59
Tarlós István: Vendégjárás Budapesten, dedikált, Éghajlat könyvkiadó 2008, kiadói kartonált kötésben.
15052.

2 000 HUF
15053.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF