https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Art-ceramics

Number of items: 152

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left Auction is over! Item soon called at the auction hall
Nagyméretű vadászó Diana / Artemis. Minton (Anglia), 19. sz. vége, festett, mázas majolika, gazdag díszítéssel, talapzatán masszába nyomott gyári jelzés (M) és 8769-as formaszám, kezénél szépen restaurált, néhol apró lepattanások m:75cm (CSAK SZEMÉLYES ÁTVÉTEL)  A Majolikát Minton mutatta be előszőr, mint kereskedelmi márkanevet, az 1851-es londoni Nagy Kiállításon Palissy ware néven, amelyet feltalálójáról, Bernard Palissy 16. századi francia fazekasról (1510 körül - 1589 körül) neveztek el, valamint egy másik, átlátszatlan mázzal színezett agyagedénytípust is, amelyet Majolica Ware-nek neveztek el, az elnevezés az olasz maiolica szóból származik. Idővel azonban a Palissy Ware elnevezést elhagyták, és a termékek Majolika néven váltak ismertté. A zűrzavar fokozására az angol A.E. Jones and Sons, Stoke-on-Trent-i fazekasműhely a Palissy nevet használta majolikaárukhoz.
11000.

Nagyméretű vadászó Diana / Artemis. Minton (Anglia), 19. sz. vége, festett, mázas majolika, gazdag díszítéssel, talapzatán masszába nyomott gyári jelzés (M) és 8769-as formaszám, kezénél szépen restaurált, néhol apró lepattanások m:75cm (CSAK SZEMÉLYES ÁTVÉTEL) A Majolikát Minton mutatta be előszőr, mint kereskedelmi márkanevet, az 1851-es londoni Nagy Kiállításon "Palissy ware" néven, amelyet feltalálójáról, Bernard Palissy 16. századi francia fazekasról (1510 körül - 1589 körül) neveztek el, valamint egy másik, átlátszatlan mázzal színezett agyagedénytípust is, amelyet "Majolica Ware"-nek neveztek el, az elnevezés az olasz maiolica szóból származik. Idővel azonban a "Palissy Ware" elnevezést elhagyták, és a termékek "Majolika" néven váltak ismertté. A zűrzavar fokozására az angol A.E. Jones and Sons, Stoke-on-Trent-i fazekasműhely a "Palissy" nevet használta majolikaárukhoz.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
160 000 HUF
440,77
EUR
,
477,61
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
Török díszváza, kézzel festett porcelán, jelzés nélkül, m: 49,5cm. A tétel szerepelt a Műgyűjtők Galériája Aukciósház aukcióján, 1993. Március, Kádár Jánosné Hagyatékának Árverése. Reprodukált a katalógusban, 556. tétel. Akkori leírás szerint: Kék-fehér mázas kerámia váza, Közel-Kelet, XX. század (Török Köztársosági elnök ajándéka) 50cm. Ahmet Kenan Evren (1917-2015) török katonatiszt, tábornok, politikus, Törökország hetedik köztársasági elnöke üdvözlő lapjával. + katalógus.
11001.

Török díszváza, kézzel festett porcelán, jelzés nélkül, m: 49,5cm. A tétel szerepelt a Műgyűjtők Galériája Aukciósház aukcióján, 1993. Március, Kádár Jánosné Hagyatékának Árverése. Reprodukált a katalógusban, 556. tétel. Akkori leírás szerint: Kék-fehér mázas kerámia váza, Közel-Kelet, XX. század (Török Köztársosági elnök ajándéka) 50cm. Ahmet Kenan Evren (1917-2015) török katonatiszt, tábornok, politikus, Törökország hetedik köztársasági elnöke üdvözlő lapjával. + katalógus.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
80 000 HUF
220,39
EUR
,
238,81
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
Gorka Lívia (1925 - 2011): Váza. Fekete, sárga mázakkal festett kerámia, hibátlan. Jelzett: Gorka Lívia. m: 20 cm
11002.

Gorka Lívia (1925 - 2011): Váza. Fekete, sárga mázakkal festett kerámia, hibátlan. Jelzett: Gorka Lívia. m: 20 cm

 
Sold
Starting price:
24 000 HUF
66,12
EUR
,
71,64
USD
Number of bids:
3
Hammer price:
28 000 HUF
Gorka Lívia (1925 - 2011): Váza. Fekete, narancs mázakkal festett kerámia, hibátlan. Jelzett: Gorka Lívia. m:24,5cm
11003.

Gorka Lívia (1925 - 2011): Váza. Fekete, narancs mázakkal festett kerámia, hibátlan. Jelzett: Gorka Lívia. m:24,5cm

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
22 000 HUF
60,61
EUR
,
65,67
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
Gorka Lívia (1925 - 2011): Díszváza. Korongozott kerámia. Fekete alapon írókázott, ill. Türkiz és fehér mázakkal festett ábrázolás. Alsó peremén apró csorbák. Alján jelzett: Gorka Lívia. m: 21:cm
11004.

Gorka Lívia (1925 - 2011): Díszváza. Korongozott kerámia. Fekete alapon írókázott, ill. Türkiz és fehér mázakkal festett ábrázolás. Alsó peremén apró csorbák. Alján jelzett: Gorka Lívia. m: 21:cm

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
22 000 HUF
60,61
EUR
,
65,67
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
Gorka Lívia (1925 - 2011): Fali virágtartó. Fekete, fehér és türkiz mázakkal festett kerámia, mázrepedésekkel. Jelzett: GL. 13x19x12 cm
11005.

Gorka Lívia (1925 - 2011): Fali virágtartó. Fekete, fehér és türkiz mázakkal festett kerámia, mázrepedésekkel. Jelzett: GL. 13x19x12 cm

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
20 000 HUF
55,10
EUR
,
59,70
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
Kiss Roóz Ilona (1920-2010): Kórustagok, mázas kerámia, kézzel festett, jelzett, hibátlan, m: 20 cm
11006.

Kiss Roóz Ilona (1920-2010): Kórustagok, mázas kerámia, kézzel festett, jelzett, hibátlan, m: 20 cm

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
22 000 HUF
60,61
EUR
,
65,67
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
Kiss Roóz Ilona (1920-2010): Figurális váza, mázas kerámia, kézzel festett, jelzett, hibátlan, m: 21 cm
11007.

Kiss Roóz Ilona (1920-2010): Figurális váza, mázas kerámia, kézzel festett, jelzett, hibátlan, m: 21 cm

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
14 000 HUF
38,57
EUR
,
41,79
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
Kiss Roóz Ilona (1920-2010): Figurális váza, mázas kerámia, kézzel festett, jelzett, madárka farka letört, m: 19 cm
11008.

Kiss Roóz Ilona (1920-2010): Figurális váza, mázas kerámia, kézzel festett, jelzett, madárka farka letört, m: 19 cm

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
10 000 HUF
27,55
EUR
,
29,85
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
Donáth László: Art Deco lány, színes mázakkal festett kerámia, jelzett, kopott, sérült, m:32cm
11009.

Donáth László: Art Deco lány, színes mázakkal festett kerámia, jelzett, kopott, sérült, m:32cm

 
Sold
Starting price:
26 000 HUF
71,63
EUR
,
77,61
USD
Number of bids:
3
Hammer price:
26 000 HUF
Balogh László (?-?): Kopjafás asszony. Terrakotta, jelzett, tűzrepedésekkel, apró csorbával, m: 40 cm
11010.

Balogh László (?-?): Kopjafás asszony. Terrakotta, jelzett, tűzrepedésekkel, apró csorbával, m: 40 cm

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
15 000 HUF
41,32
EUR
,
44,78
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
Kovács Gina: Art deco nő. Színes mázakkal festett kerámia, jelzett, kopott, apró csorbákkal, m:25cm
11011.

Kovács Gina: Art deco nő. Színes mázakkal festett kerámia, jelzett, kopott, apró csorbákkal, m:25cm

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
40 000 HUF
110,19
EUR
,
119,40
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2022 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment