4 000 HUF
Márki Sándor: Az ó- és középkor története. A Műveltség Könyvtára. Bp., 1910, Athenaeum. Számos szövegközi fekete-fehér illusztrációval, színes képtáblákkal, térképekkel illusztrálva; többek közt Basch Árpád grafikájával. Kiadói aranyozott gerincű, szecessziós félbőr-kötés, sérült, kopott borítóval és gerinccel, foltos lapokkal, a borítóról a fém plakett hiányzik.