Number of items: 252

Madách Imre: Az ember tragédiája. Zichy Mihály húsz képével rézfénymetszetben. Bp., 1893., Athenaeum, 6+231 p. + 20 t. (hártyapapírral védett heliogravűrök.) Harmadik díszkiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon díszkötésben, Gottermayer-kötés, az elülső kötéstáblán selyemplakettre festett címképpel, dúsan aranyozott lapélekkel, foltos, hullámos lapokkal., kopott borítóval
17329.

5 000 HUF
26
Ute Tietje: Westernlovaglás. Lovasélet Szakkönyvtár. Győr, 2004., Proxon Média. Kiadói papírkötés. Ritka!
17330.

5 000 HUF
17331.

5 000 HUF
Karcsai népmesék I. köt. Gyűjtötte és a bevezetést írta: Nagy Géza. Vál. és a jegyzeteket írta: Erdész Sándor. Az utószót írta: Kovács Ágnes. A tájszavakat jegyzékét összeáll.: Nagy Géza. Új Magyar Népköltési Gyűjtemény XX. Bp., 1985., Akadémiai Kiadó, 553+1 p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, hiányzó elülső szennylappal.
17332.

5 000 HUF
Szinnyei József: Magyar írók élete és munkái I-XIV. köt. Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése Utánnyomat Sorozata. Bp., 1980-1981., Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése. Kiadói egészvászon-kötések, kiadói papír védőborítókban, jó állapotban.
17333.

5 000 HUF
Ördögh Szilveszter: Dobol a hó. A szerző, Ördögh Szilveszter (1948-2007) által Nyers Rezső (1923-2018) politikus részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1991., Pátria. Kiadói papírkötés.
17334.

5 000 HUF
Kemény János: Kutyakomédia. Cluj-Kolozsvár, 1934, Erdélyi Szépmíves Céh (Minerva-ny.), 190+(1)+IV p. Első kiadás. gróf Bánffy Miklós rajzaival illusztrálva. Kiadói aranyozott gerincű, sérült félpergamen-kötés, kissé sérült, kopott borítóval. Az Erdélyi Szépmíves Céh előfizetői részére készült kiadás, számozott (11.), névre szóló ex libris-szel.
17335.

4 000 HUF
Ady Endre: Vér és arany. Bp., 1918. Pallas. Kiadói félbőr kötésben.
17336.

2 000 HUF
A kegyes olvasóhoz! Előszavak és utószavak válogatott gyűjteménye. Összeáll.: Kenyeres Ágnes. Nemzeti Könyvtár. Az összeállító, Kenyeres Ágnes által DEDIKÁLT példány. Bp., 1964., Gondolat. A gyűjtemény a legszebb magyar szerzői előszavakat köti csokorba István király intelmeitől Reményik Zsigmond önéletrajzi művének előszaváig.   Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 1750 példány.
17337.

3 600 HUF
9,73
10,59
Alexandre Dumas összes DArtagnan története. I. köt. Ford.: Csatlós János, Jékely Zoltán, Rónay György. Szeged,2003,Szukits. A borító illusztrációja Boros Zoltán, Szikszai Gábor munkája. Kiadói kartonált papírkötés.
17338.

Alexandre Dumas összes D'Artagnan története. I. köt. Ford.: Csatlós János, Jékely Zoltán, Rónay György. Szeged,2003,Szukits. A borító illusztrációja Boros Zoltán, Szikszai Gábor munkája. Kiadói kartonált papírkötés.

2 800 HUF
7,57
8,24
Arany János: Toldi. Költői elbeszélés tizenkét énekben.; Toldi estéje. Költői elbeszélés hat énekben. [Egybekötve.] Bp., én.-1898., Franklin-Ráth Mór, 82+85 p. Átkötött félvászon-kötés, két kijáró lappal.
17339.

4 000 HUF
Cs. Szabó László: Erdélyben. Bp., 1940, Nyugat (Hungária-ny.). Kiadói egészvászon-kötés.
17340.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF