Books: History

Number of items: 147

15641.

20 000 HUF
54,05
58,82
Millot, (l Abbe) A világnak közönséges történetei. Írta Frantzia nyelven Abbás Millót úr. (Ford. /Verseghy/ Versegi Ferentz.) 1. köt. 1.: A régi nemzetek. .  Pesten és Budán, 1790. Weingand. LXXIII, 288 l. 2 sztl. lev.; Verseghy Ferenc tanulmányaival.. Korabeli, kissé sérült, aranyozott kőrkötésben. Ritka!
15642.

18 000 HUF
48,65
52,94
Virág Benedek: Magyar századai. I-V. kötet.+ - - poétai munkái. [3 kötetbe kötve, teljes. ] A IV. kötet második kiadás. Az I-II-III. kötet és a poétai munkái harmadik kiadás. A Magyar Nemzeti Muzeum kézirataiból közli Toldy Ferencz. Pest, 1862-1863. Heckenast Gusztáv, 1 címkép (címkép, Virág Benedek acélmetszetű arcképe, 11x8,5 cm )+252+218; 193+4+235; VIII+224+XVI+239 p. Későbbi átkötött félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kopott borítókkal, foltos lapokkal, intézményi bélyegzésekkel, két borítón régi könyvtári címke nyomaival.
15643.

12 000 HUF
32,43
35,29
Acsády Ignác: A magyar birodalom története. A kútfők alapján a művelt közönség számára. I-II. kötet. I. kötet: 996-1490. II. kötet: 1490-1903. Bp., 1903-1904, Athenaeum. Első kiadás. Gazdag képanyaggal illusztrált. Átkötött modern egészvászon-kötés, az átkötéskor az eredeti elülső borítót és a gerincet felhasználták, kissé foltos lapokkal, a címlapon bejelölésekkel.
15644.

12 000 HUF
32,43
35,29
Berruyer, Isaac-Joseph: Histoire du peuple de Dieu, depuis son origine jusqu? la naissance du messie I.-III. Paris, 1739. Bordelet. Számos melléklettel, kihajtható térképekkel. Korabeli, aranyozott egészbőr kötésben. II. kötet kötése sérült, lapokon foltok. / Full leather binding, 2nd book is slightly damaged.
15645.

16 000 HUF
43,24
47,06
A magyar nemzet története. I-VIII. köt. Nem teljes. Szerk. Szilágyi Sándor. Bp.,1895-1898, Athenaeum. Rendkívül gazdag illusztrációs anyaggal, színes táblákkal, kihajtható fakszimilékkel, litográfiákkal, és önálló képekkel illusztrált. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítókkal
15646.

16 000 HUF
43,24
47,06
Szalay László: Magyarország története. III. kötet. A Hunyadyakatól a mohácsi vészig. 1437-1526. Lipcse, 1853, Geibel Károly, XII+594+2 p. Első kiadás. Kopott félvászon-kötésben, foltos lapokkal, ceruzás jegyzettekkel és aláhúzásokkal.
15647.

6 000 HUF
15648.

8 000 HUF
Dr. Váry Albert: A vörös uralom áldozatai Magyarországon. II. kiadás. H.n., é.n., Váci Kir. Orsz. Fegyintézet Könyvnyomdája. 154p. Modern vászonkötésben, egy-két javított oldallal.
15649.

6 000 HUF
17
6 db szocialista témájú füzetke:  Kereszténység és a szociálizmus, Csizmadia Sándor: A nép pártja-e a néppárt? A katonai javaslatok, az ellenzék és a klerikalizmus, Civillista, katonaság, kivándorlás, Kik a hazaárulók?, Kik arattak a nyáron?! Bp.,én., Népszava. Papírkötések, változó állapotban, foltosak, bejegyzésekkel és bélyegzésekkel a borítókon, az első füzet címlapjának szélén kis sérülések és utolsó lapja szakadt.
15650.

6 000 HUF
Csics Gyula: Magyar forradalom, 1956. Napló. Bp., 2006, 1956-os Intézet. 222 p. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, néhány lapon ceruzás aláhúzásokkal.
15651.

6 000 HUF
Fényes László védőbeszéde a Tisza-perben. A forradalom okai és a Tisza-bünper vádja. Bp., 1922, Löblovitz Andor. (Friedmann ny.). 131p. Fényes Lászlót (1871-1944), az ország első oknyomozó újságírój volt akit mind a proletárdiktatúra, mind az ellenforradalom idején bebörtönöztek. Javított papírkötésben
15652.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF