Books: History

Number of items: 147

báró Kray István: A kabinetiroda szolgálatában a világháború alatt. Epizódok és jellemképek I. Ferenc József és IV. Károly királyokról. Budapest, 1935. Szerző (Zrinyi ny.) 157 p. Kiadói papírborítóban, kissé foltos lapokkal.
15653.

3 000 HUF
Magyar országgyűlési almanach 1927 - 1932. A felsőház és képviselőház tagjainak életrajza és közéleti működése.  Szerkesztik és kiadják Kun Andor, Lengyel László és Vidor Gyula Bp., 1932. Légrády. 583+(3) p. Kiadói, illusztrált félvászon kötésben. Kissé kopott, belül egy helyen ragasztott
15654.

3 000 HUF
15655.

5 000 HUF
15656.

5 000 HUF
15657.

5 000 HUF
Benedek Elek: Hazánk története az ifjuság számára. Bp.,[1927.],Athenaeum, 278+2 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kopott borítóval, ajándékozási sorokkal.
15658.

3 600 HUF
9,73
10,59
Magyar politikai lexikon. (Magyar politikusok.) 1914-1929. Szerk. T. Boros László.  (Magyar politikusok.) 1914-1929. Szerk. T. Boros László. Bp. (1929). Europa Irodalmi és Nyomdai Rt. 511 l. Javított egészvászon-kötésben.
15659.

4 000 HUF
Koronázási album. Ábrányi Emil, Ambrus Zoltán, Gróf Andrássy Gyula, Gróf Apponyi Albert, Beöthy Zsolt, Berzeviczy Albert, Heltai Jenő, Herczeg Ferenc, Kabos Ede, Gróf Khun-Héderváry Károly, Kiss József, Krúdy Gyula, Molnár Ferenc, Móricz Zsigmond, Rákosi Viktor, Szomaházy István, Báró Wlassics Gyula eredeti közleményeivel. Bató József, Bér Dezső, Csont Ferenc, Dudits Andor, Endrey Sándor, Gedő Lipót, Herman Lipót, Honti Nándor, Komáromi-Kacz Emőke, Pólya Tibor, Pór Bertalan, Rippl-Rónai József, Rudnay Gyula, Végh Gusztáv, Vészi Margit, Zádor István eredeti rajzaival és festményeivel. A borító Végh Gusztáv (1889-1973) grafikus munkája. Bp., 1917, Érdekes Újság. Gazdag szövegközti és egész oldalas képanyaggal. Kiadói illusztrált félvászon kötésben, kopott, foltos borítóval, benne foltos lapokkal és kis lapszéli szakadásokkal is.
15660.

3 600 HUF
9,73
10,59
Aradi vértanúk albuma. Arad sz. kir. város közönsége és az aradi Kölcsey-Egyesület megbízásából szerkesztette Varga Ottó. Bp., 1892, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),1 t.(díszcímlap)+426 (helyesen 246)+2 p.+7 (hasonmás)+1 t. Harmadik, bővített kiadás. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon kötésben, Leszik-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal.
15661.

Aradi vértanúk albuma. Arad sz. kir. város közönsége és az aradi "Kölcsey-Egyesület" megbízásából szerkesztette Varga Ottó. Bp., 1892, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),1 t.(díszcímlap)+426 (helyesen 246)+2 p.+7 (hasonmás)+1 t. Harmadik, bővített kiadás. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon kötésben, Leszik-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal.

3 600 HUF
9,73
10,59
15662.

3 600 HUF
9,73
10,59
Tacitus összes művei. I-II. köt. Ford.: Borzsák István. Bp., 1980, Európa. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír- és átlátszó műanyag védőborítóban.
15663.

3 600 HUF
9,73
10,59
15664.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF