Books: History

Number of items: 128

gróf Apponyi Albert et al.: Igazságot Magyaroroszágnak. Bp., 1938, Magyar Külügyi Társaság. 402 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, ritkább fekete változat, jó állapotban. . Térképmelléklet: Magyarország néprajzi térképe a népsűrűség alapján (Vörös térkép), szerk.: gróf Teleki Pál, 1:1000.000, Bp., Magyar Földrajzi Intézet, magyar és angol nyelven, 63x95 + Mo. Gazd földrajzi térképe
15635.

gróf Apponyi Albert et al.: Igazságot Magyaroroszágnak. Bp., 1938, Magyar Külügyi Társaság. 402 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, ritkább fekete változat, jó állapotban. . Térképmelléklet: Magyarország néprajzi térképe a népsűrűség alapján ("Vörös térkép"), szerk.: gróf Teleki Pál, 1:1000.000, Bp., Magyar Földrajzi Intézet, magyar és angol nyelven, 63x95 + Mo. Gazd földrajzi térképe

9 000 HUF
24,32
26,47
15
Freiherr von Werkmann: A madeirai halott. Írta: - - Károly császár és király utolsó titkára. München, 1923., Verlag für Kulturpolitik, (M. Müller & Sohn-ny.) 270+1 p. Korabeli átkötött félvászon-kötés, az elülső papírborítót bekötötték.
15636.

5 000 HUF
17
Teleki Pál, Rónai András: The different types of ethnic mixture of Population. A népesség etnikai keveredésének különböző típusai. Bp., 1937. 30p + 30 szüvegközti és egész oldalas színes térkép, Korabeli, kissé gyűrött papírborítóban.
15637.

5 000 HUF
Lipcsey-Magyar Sándor: Dai-Nippon nagy Japán birodalom. Bp.,1942,. Kókai Lajos, 108 p + 8 (kihajtható térképvázlatok) t. Egészoldalas térképekkel illusztrált. Kiadói szakadt papírkötés.   A könyv szerepel az 1945-ben az Ideiglenes Nemzeti Kormány által betiltott fasiszta, és szovjetellenes könyvek listáján.
15638.

4 800 HUF
12,97
14,12
Rumeu de Armas, Antonio (szerk) Libro copiador de Cristóbal Colón: correspondencia inédita con los Reyes Católicos sobre los viajes a América. Madrid, 1989. Ministerio Cultura. Kolombusz Kristóf naplójának facsimile változata. Sorszámozott 711/980. KIadói egészbőr kötésben, réz szegekkel, hozzá leírat, kiadói tékában
15639.

10 000 HUF
27,03
29,41
11
15640.

8 000 HUF
Vécs Ottó: Vérző határok. Bp.,[1920],Globus Rt.-ny., 63+1 p. Fekete-fehér szövegközti fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, a borító elvált a könyvtesttől, de a könyvtest egyben van, és a könyv ezt leszámítva jó állapotban.
15641.

4 000 HUF
10
[Ignaz Aurelius Fessler/Fesserl Ignác Aurél (1756-1839)] Dr. J. A. Fesserl: Die Geschichte der Ungern und ihrer Landsassen. Sechster Theil: Ungarns Fall. Erzählet von - -. Leipzig, 1823, Johann Friedrich Gleditsch, XVIII+4+XIX-XXIV+943 p. Német nyelven. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval, régi bélyegzésekkel.
15642.

5 000 HUF
Bruno Brehm: A magyar nemzet tragédiájának regényes korrajza. Ferenc Ferdinánd meggyilkolásától a békekötésig. I-III. köt. Ford. Fenyő László. I. köt.: Így kezdődött. Apis és este. Harmadik kiadás. II. köt.: Ez lett a vége. Brest-Litowsktól a békekötésig. III.köt.: A kétfejű sas lehull. A Habsburg Monarchia összeomlása. Harmadik kiadás. Bp., 1938., Grill Károly, 383; 406; 411 p. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, a borítókon kopásnyomokkal, a II. kötet kötése egy helyen sérült.
15643.

5 000 HUF
Magyar Kódex 1-5. kötet. Szerk.: Szentpéteri József. Bp.,1999-2001, Kossuth. A kötetek végén CD-melléklettel. Kiadói műbőr-kötés, kiadói papír védőborítóban, a 2. és 5. kötet elején egy-két hullámos, foltos lappal.
15644.

5 000 HUF
15645.

3 000 HUF
Emil Ludwig: Mussolini vallomásai. Tizennyolc beszélgetés. Fordította: Ruttkay György. Bp.,1932, Athenaeum, 116 p.+ 8 t. (Egészoldalas fekete-fehér fotók.) Első kiadás. Átkötött egészvászon-kötés.
15646.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF