Books: Military

Number of items: 34

Bilder-Atlas. Ikonographische Encyklopädie der Wissenschaften und Künste. Ein Ergänzungswerk zu jedem Conversations-Lexikon. Vierter Band. Kriegswesen - Seewesen. Bearbeitet von Karl Gustav von Bernek, Ferdinand Bischoff, et allii. Leipzig,é.n. (cca 1875),F. A. Brockhaus, 28 (Kriegswesen) t.+25 (Seewesen) t. (Összesen 53 tábla, nagyrészt fametszetű és acélmetszetű táblákkal, de a zászlós tábla litográfia.) Hiánytalan táblákkal. Német nyelven. Zweite vollständing umgearbeitete Auflage. Kiadói aranyozott, festett haránt-alakú egészvászon-kötés, kopott, kissé foltos borítóval, foltos lapokkal, az első tábla kijár és a szélein sérülésekkel, két tábla szélén szakadásokkal, névbélyegzővel.
16558.

28 000 HUF
75,68
82,35
Erdélyünk és honvédségünk. Történelmi eseménysorozat képekkel. Dr. vitéz Béry László és mások közreműködésével szerkesztette vitéz Rózsás József őrnagy. Bp.,1941, Vitézi Rend Zrínyi Csoportja, 1 (Horthy Miklós kormányzó címkép) t.+224 p. + LXXX (fekete-fehér képtáblák) t.+ 8 (színes) t. +1 (térkép) t. Kiadói festett, erdélyi címeres félvászon-kötésben, kiadói sérült, hiányos papír védőborítóban, rajta Haranghy Jenő (1894-1951) grafikájával, a borítón kis kopásnyomokkal, az első kötéstáblánál laza, kissé sérült fűzéssel.
16559.

24 000 HUF
64,86
70,59
Egyedy Balázs Dénes: A Rongyosok felvidéki harcainak története. (Egy Rongyos Gárdista naplója.) Bp., 1940., (Hoffmann és Társa-ny.), 1 (Horthy Miklós arcképe) t. + 111 p. + 10 (Fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói papírkötés, kiadói szakadt, foltos, kissé hiányos papír védőborítóban, kissé foltos lapokkal. Ritka!
16560.

10 000 HUF
27,03
29,41
22
A magyar királyi honvédség története. 1868-1918. Írta: Suhay Imre tábornok vezetése alatt a M. Kir. Hadtörténelmi levéltár részéről kirendelt bizottság. Szerk.: Berkó István. Garay Ákos festőművész rajzaival. Bp.,1928, M. Kir. Hadtörténelmi Levéltár, 601 p. +11 (színes.) t. Első kiadás. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói aranyozott félbőr-kötésben, kopott, foltos borítóval, kopott, javított, részben pótolt gerinccel, de belül hiánytalan és jó állapotú!
16561.

8 000 HUF
Bachó László, Dezséri: A magyar kir. Honvéd Ludovika Akadémia története. Az Akadémia alapkőletételének százéves évfordulója alkalmából vitéz nemes Szinay Béla tábornok a M. Kir. Honvéd Ludovika Akadémia parancsnoka irányítása mellett: Ajtay Endre, dezséri Bachó László, Koschowitz Gyula, marczinfalvi Benda Gyula, Matterny István, vitéz Czékus Zoltán, Lenkei Géza, Dr. vitéz Balsay László, vitéz Rózsás József. Szerkesztette: - -. Bp., 1930, Magyar Királyi Honvéd Ludovika Akadémia, 1003+5 p. Egészoldalas és szövegközti képtáblákkal gazdagon illusztrált. Kiadói aranyozott, domborított egészvászon-kötésben, kopott borítóval, javított gerinccel és kötéssel.
16562.

8 000 HUF
16563.

3 000 HUF
Felvidékünk-honvédségünk. (Trianontól-Kassáig.) Történelmi eseménysorozat képekkel. Rátz Jenő előszavával, Jaross Andor ajánlásával, Rózsás József zárszójával. Bp., 1939, Vitézi Rend Zrinyi Csoportjának Kiadása, (Stádium-ny.), 1 (Horthy Miklós arcképe) +160 p. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal, térképekkel. A borító vitéz Pataky Ferenc (1897-1962) festőművész, grafikus munkája. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, érdekes 1939-es ajándékozási bejegyzéssel.
16564.

3 600 HUF
9,73
10,59
19
Tomor László: Harcok az orosz égen. A repülő ember I. köt. Bp.,[1942], Magyar Repülő Sajtóvállalat-Stádium, 162 p.+8 (fekete-fehér képtáblával) t. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, Klics Ferenc (1924-1993) atléta, diszkoszvető (későbbi olimpikon, edző,1956-ban a magyar olimpiai csapat forradalmi bizottságának az elnöke) részére szóló ajándékozási sorokkal egy 1943-as I. helyezésért, bélyegzéssel.
16565.

6 000 HUF
Biringer Gyula. Mesék a lövészárokból. Dedikált! Molnár Ferenc bevezető írásával és a szerző rajzaival. Bp., 1916. Róvó ny. Benkő biz. 77 p. Kiadói, kissé sérült papírkötésben.
16566.

4 000 HUF
Markó Árpád: Magyarország hadtörténete. Nemzetnevelők Könyvtára. III. Honvédelem 6. Bp., 1943., Országos Közoktatási Tanmács, 296 p. + 3 t. Kiadói félvászon-kötés, foltos, kopott borítóval és gerinccel, kissé foltos lapokkal.
16567.

3 600 HUF
9,73
10,59
Kürti Béla: A Kárpátoktól a Rajnáig. Háborús emlékeim. Cegléd,én,Ceglédi Közgazdasági és Informatikai Szakközépiskola. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
16568.

2 400 HUF
16
16569.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF