Engravings

Number of items: 60

cca 1890-1900 Zichy Mihály (1827-1906): A szarvas leszállítása a hegyről. Heliogravűr, papír. Jelzett a heliogravűrön. Bécs, H. O. Miethke kiadása. Hártyapapírral védve. 27x18 cm
10851.

3 600 HUF
9,73
10,59
cca 1715-1750 Domenico Lovisa (1690 k.-1750 k.): Velence: Palatium Malipieri prope Stum Samuelem ad magnum Canalem rézmetszet, papír, a szerző Il gran teatro di Venezia c. munkájából, olasz, latin és francia nyelven feliratozva, 28×34,5 cm / cca 1715-1750 Domenico Lovisa (cca 1690-cca 1750): copper etching, paper, from the authors Il gran teatro di Venezia, with notes in Italian, Latin and French, 28×34,5 cm
10852.

cca 1715-1750 Domenico Lovisa (1690 k.-1750 k.): Velence: Palatium Malipieri prope Stum Samuelem ad magnum Canalem rézmetszet, papír, a szerző Il gran teatro di Venezia c. munkájából, olasz, latin és francia nyelven feliratozva, 28×34,5 cm / cca 1715-1750 Domenico Lovisa (cca 1690-cca 1750): copper etching, paper, from the author's Il gran teatro di Venezia, with notes in Italian, Latin and French, 28×34,5 cm

15 000 HUF
40,54
44,12
Vándorszínésznők öltözködése egy pajtában (Comedienes ambulantes qui shabillent dans une grange). Metszet, papír, Manfeld jelzéssel a metszeten. Hajtásnyomokkal, lapszéli apró sérülésekkel, 20x26 cm
10853.

Vándorszínésznők öltözködése egy pajtában (Comedienes ambulantes qui s'habillent dans une grange). Metszet, papír, Manfeld jelzéssel a metszeten. Hajtásnyomokkal, lapszéli apró sérülésekkel, 20x26 cm

2 400 HUF
2 db Augustus August Pfeiffer (1640-1698) lutheránus theológussal kapcsolatos régi metszet. Rézmetszet, papír, jelzett a metszeten, paszpartuban, 21×14,5 és 21x19 cm
10854.

6 000 HUF
Kanó japán festőiskola, feltehetően Motonobu után: Tigris. Fametszet, papír. Jelzett a fametszeten. Vízjeles bambuszpapíron Üvegezett, dekoratív fa keretben. 20x29 cm
10855.

30 000 HUF
81,08
88,24
1875 Az osztrák államvasút új indóháza Budapesten, (Nyugat-pályaudvar), In: Magyarország és a Nagyvilág 22. sz. 266-267. o., fametszet, papír, jelzés nélkül, 21,5x30,5 cm, papír: 38,5x55,5 cm
10856.

3 000 HUF
Magyarország és a világ építészete 28 db metszet a Pallas lexikonból. 31x24 cm
10857.

3 000 HUF
cca 1870-1875 I. Ferencz József (1830-1916) és Erzsébet királyné Sissi (1837-1898) portréja, fametszet, papíron (újságkivágások, In: Magyarország és a Nagyvilág), jelzések nélkül, 32x24 cm, 30x22 cm, lapméret: 39x28 cm
10858.

cca 1870-1875 I. Ferencz József (1830-1916) és Erzsébet királyné "Sissi" (1837-1898) portréja, fametszet, papíron (újságkivágások, In: Magyarország és a Nagyvilág), jelzések nélkül, 32x24 cm, 30x22 cm, lapméret: 39x28 cm

2 000 HUF
11
cca 1870-1875 Vegyes fametszet tétel újságkivágásokon, (In: Magyarország és a Nagyvilág), közte oláh czigány, oláh czigányasszony, athleták akadály-versenye, a jelen háború intézői (rajta Bismarck, a porosz király, Károly Frigyes herceg és mások), gróf Széchényi Ödön, londoni képek I-II., görögországi és konstantinápolyi képek, Margitsziget (Alsó vendéglő, A főherczegi nyári lak, Szeretetház Balaton-füreden, Oroszlánvadászat, indulás a vadászatra, Batthyány Lajos özvegye), összesen 15 metszet 14 lapon, + Batthyány Lajos emlékére 1870. jun. 9-én. emlékverssel címlapkivágáson, különféle méretben, változó állapotban, egy lapszélen kis szakadásokkal, de alapvetően jó állapotban, lapméret: 39x28 cm
10859.

cca 1870-1875 Vegyes fametszet tétel újságkivágásokon, (In: Magyarország és a Nagyvilág), közte oláh czigány, oláh czigányasszony, athleták akadály-versenye, a jelen háború intézői (rajta Bismarck, a porosz király, Károly Frigyes herceg és mások), gróf Széchényi Ödön, londoni képek I-II., görögországi és konstantinápolyi képek, Margitsziget (Alsó vendéglő, A főherczegi nyári lak, Szeretetház Balaton-füreden, Oroszlánvadászat, indulás a vadászatra, Batthyány Lajos özvegye), összesen 15 metszet 14 lapon, + "Batthyány Lajos emlékére 1870. jun. 9-én." emlékverssel címlapkivágáson, különféle méretben, változó állapotban, egy lapszélen kis szakadásokkal, de alapvetően jó állapotban, lapméret: 39x28 cm

2 800 HUF
7,57
8,24
cca 1731 Bernard Picart (1673-1733): Persan. Femme Persienne. Habillement des principaux Barbaresques. Arabe du Desert. Rézmetszet, papír, jelzett a dúcon, a bal alsó sarkában kopásnyomokkal, 32x21 cm
10860.

cca 1731 Bernard Picart (1673-1733): "Persan. Femme Persienne. Habillement des principaux Barbaresques. Arabe du Desert." Rézmetszet, papír, jelzett a dúcon, a bal alsó sarkában kopásnyomokkal, 32x21 cm

5 000 HUF
cca 1876 Budapesti árvízi képek, 10 db fametszet az árvíz sújtotta Budapestről, rajta ismert épületekkel, In: Magyarország és a Nagyvilág (10,12,13 sz.), fametszetek, papír, jelzés nélkül, kis foltokkal, kis lapszéli szakadásokkal, egy lap sarkán a metszetet nem érintő hiánnyal, de a metszetek jó állapotban, különféle méretben, változó állapotban, lapméretek: 39x28 cm
10861.

4 000 HUF
19
1876 Deák Ferenc (1803-1876) témájú metszetek, 2 db: Wenckheim-ház Budapesten, Deák Ferencz utolsó lakhelye, a hátoldalán Greguss Ágost: Deák Ferenczhez c. versével, a másik lapon: Deák Ferenc nyári lakhelye a városligetben, Deák Ferenc elhunyta után megjelent emlékszámokból (In: Magyarország és a Nagyvilág 6., 10. sz.), fametszet, papír, jelzés nélkül, metszetek: 26,5x23 cm és 15x21 cm, lap: 38x28 cm,
10862.

1876 Deák Ferenc (1803-1876) témájú metszetek, 2 db: "Wenckheim-ház Budapesten, Deák Ferencz utolsó lakhelye", a hátoldalán Greguss Ágost: "Deák Ferenczhez" c. versével, a másik lapon: "Deák Ferenc nyári lakhelye a városligetben", Deák Ferenc elhunyta után megjelent "emlékszámokból" (In: Magyarország és a Nagyvilág 6., 10. sz.), fametszet, papír, jelzés nélkül, metszetek: 26,5x23 cm és 15x21 cm, lap: 38x28 cm,

1 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF