Number of items: 312

Vörösmarty Album. A költő életrajza és válogatott versei. Számos képpel és eredeti szövegillusztrációval. Szerk.: Salusinszky Imre. Műmellékletek nélküli, népszerű kiadás. Bp.,1909, Wodianer F. és Fiai. 240 p.+ 6 t. A lapok tetején szecessziós könyvillusztrációkkal. Nemes Mihály, Belloni László, és Homicsko A. egészoldalas illusztrációival. Kiadói aranyozott, dombornyomott díszítésű egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopott
17545.

3 000 HUF
P. Gulácsy Irén: Fekete vőlegények I-III. Bp., 1934, Singer és Wolfner. Kiadói egészvászon-kötésben. Két kötet papír védőborítóval, mely enyhén sérült
17546.

1 200 HUF
Fónagy Iván: A mágia és a titkos tudományok története. Bp., 1989, Tinódi. Reprint! Kiadói kartonált papírkötés, kiadó papír védőborítóban.
17547.

1 200 HUF
dr. Vida Mária: Spas in Hungary in ancient times and today. Szelényi Károly fotói. Bp., 1992. Semmelweis. Kiadói vászon kötésben, papír védőborítóval
17548.

2 000 HUF
Illés Endre: Száz történet. I-II. köt. A szerző által DEDIKÁLT példány. Bp., 1966, Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötések, kiadói papír védőborítókban.
17549.

1 600 HUF
Székely népballadák. A balladákat összeválogatta és magyarázta Ortutay Gyula, fametszetekkel díszítette Buday György. 1979, Magyar Helikon. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
17550.

1 200 HUF
Fodor András: Ezer este Fülep Lajossal. I. köt. Bp.,1986,Magvető. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.   A szerző, Fodor András (1929-1997) által Gábor Viktor, a Kulturális Minisztérium Kiadói Főigazgatóságának vezetője részére részére dedikált példány.
17551.

1 200 HUF
Major Ottó:Három apokrif. A Nagy Herodes. Tibériási Justus. Szent Kelemen vallomásai. A borító illusztrációja Kondor Béla munkája. Bp., 1975., Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé kopott papír védőborítóban.  A szerző, Major Ottó (1929-1999) által Gábor Viktor, a Kulturális Minisztérium Kiadói Főigazgatóságának vezetője részére részére dedikált példány.
17552.

1 200 HUF
Vegyes könyvtétel, 10 db:   Szentpétery Imre: A Magyar Történettudomány Kézikönyve. II. köt. 5. füzet. Bp., 1923., Magyar Történelmi Társulat, 42+5 p. Kiadói papírkötés, javított gerinccel, kis lapszéli szakadásokkal, kijáró lapokkal.;  Fábián Gyula: Különös háború. Fábiánné Biczó Ilona rajzaival. Könyvbarátok Kis Könyve. Bp., én., Magyar Könyvbarátok,(Kir. M: Egyetemi-ny.), 212 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, ceruzás jegyzetekkel a szennylapokon, névbélyegzővel.;  Bókay Árpád Dr.: Hat előadás az általános gyógyszertan köréből. Bp., 1908. Mai Henrik és Fia. Kiadói, kissé sérült papírkötésben 172p.;   Németh Gyula: Akadémiánk és a keleti filozófia. Bp., 1928, MTA, 18 p. Kiadói papírkötés.;  Mikszáth Kálmán: A kis prímás. Történeti elbeszélés az ifjúság számára átdolgozva. Zádor István rajzaival. Bp., é. n., Révai. Egészoldalas és szövegközti rajzokkal. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon kötésben.;  Fekete István: Lutra. Egy vidra regénye. Bp., 1965, Móra. Csergezán Pál rajzaival illusztrálva. Harmadik kiadás. Kiadói félvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóban, szép állapotban.;  Schöpflin Aladár: Hatvani professzor feltámadása. Elbeszélések. Bp., 1923., Franklin, 126+1 p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, intézményi bélyegzésekkel..;  Kozma Andor: Magyar symphoniák. Bp.,1909, Athenaeum, 4+240 p. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, javított, kissé sérült gerinccel, kissé kopott borítóval.;  1942 Magyarságtudomány. Eckhardt Sándor közreműködésével szerk.: Ortutay Gyula. I. évf. 2. sz. 1942. április. Bp., Magyarságtudományi Intézet-Franklin. Papírkötésben, kissé foltos borítóval.;  cca 1920-1930 Magyarország autótérképe, 1:400.000, Szerk.: Tallián Ferenc. Kiadja: Kir. M. Automobil Club, Bp., én., Magyar Földrajzi Intézet Rt., 1-76,81-88 p. Papírkötésben, szétvált kötéssel, kopott, foltos borítóval, hiányzó lapokkal, rossz állapotban.;
17553.

3 600 HUF
9,73
10,59
Vegyes könyvtétel, 3 db:   Wilhelm Lübke: Die Kunst der Barockzeit und des Rokoko. Vollständig neu bearbeitet von Max Semrau. Grundriss der Kunstgeschichte. IV. köt. Stuttgart, 1905., Paul Neff Verlag. Gazdag fekete-fehér képanyaggal, és néhány színes táblával illusztrált. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kopott borítóval.;   Hermann Kaulbach: Bilderbuch. Berlin. é.n. Union. Német mesekönyv. Kiadói félvászon kötésben.;   2 db német orvosi könyv: Staehler, Werner: operative Cystoskopie. Leipzig, 1941. Georg Thieme; E Joseph: Kystoskopische Technik. Berlin, 1923. Springer. Kiadói egészvászon kötésben.;
17554.

1 800 HUF
Karácsony Sándor: A magyarok kincse. Bp., 1944, Exodus. Kiadói papírkötés, sérült gerinc, kopottas állapotban.
17555.

3 000 HUF
Kiss Géza: Ormányság. Bp., 1937, Sylvester Rt. Kiadói egészvászon kötés, sérült papír védőborítóval, kopottas állapotban.
17556.

4 800 HUF
12,97
14,12

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF