Magyarország történelme, földje, népe, élete, gazdasága, irodalma, művészete Vereckétől napjainkig. I., III-V. kötet. (II. kötet hiányzik.) I. köt.: Történelem, 544 p., III. köt.: A magyar föld, 470 p., IV. köt.: Tudomány, irodalom, egyházi élet, 406 p., V. köt.: Művészet, sport, statisztika, 420 p. Bp., (1929), Franklin. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal, az I. kötet elején Horthy Miklós képpel. Kiadói aranyozott kiadói félbőr-kötésekben, kissé kopottas gerinccel, és borítóval, az I. kötet foltos.
Kossuth Lajos Iratai. IV. kötet: Történelmi tanulmány: Történelmi tanulmány. Politikai előzmények a magyar emigráció olaszországi viszonyához. Sajtó alá rendezte: Helfy Ignác. Bp.,1894, Athenaeum, XXI+552 p. Átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, kopott borítóval, jó állapotban.
Kossuth Lajos: Irataim az emigrációból I. kötet. I. kötet: Az 1859-ki olasz háború korszaka. Bp., 1880, Athenaeum, 1 t.+XXX+2+512 p. Korabeli vászon-kötés, jó állapotban
Hóman Bálint: Magyar középkor. Hóman Bálint munkái. Bp., 1938., Magyar Történelmi Társulat, (Kir. M. Egyetemi Nyomda-ny.), 675+3 p. Kiadói félbőr-kötés, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal.
Balla Antal: A legújabb kor világtörténete. Bp.,1932, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, foltos lapokkal.
A hírszerzés és kémkedés története II. kötet. Vitéz József kir. herceg tábornagy bevezetős soraival. Szerk.: Pilch Jenő. Bp., é.n.[1936], Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.
Napoleon album. I. Napoleon élete és kora, írók tanulmányaiban, festőművészek festményeiben és rajzaiban megvilágítva. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp.,é.n.,Pesti Napló,(Hornyánszky-ny.) Szövegközti és egész oldalas képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon kötés, előzéklap sérült, gerincél sérült, kopottas állapotban.