Books: Architecture, Art

Number of items: 164

16600.

3 600 HUF
9,73
10,59
Picasso: Alakváltozások. 1895-1972. Bp., 2016., Magyar Nemzeti Galéria. Kiadói papír kötésben.
16601.

3 000 HUF
Fargbige Raumkunst. Fünfte Folge. Hundert Entwürfe Moderner Künstler. Bauformen-Bibliothek Band XXIII. Stuttgart,1929.,Julius Hoffmann, VIII+100+4 p. Német nyelven. Nagyon gazdag színes belsőépítészeti, lakberendezési táblákkal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé foltos lapokkal. Roggenbauer Rezső kárpitos, díszítő és lakberendező possessori bélyegzéseivel.
16602.

Fargbige Raumkunst. Fünfte Folge. Hundert Entwürfe Moderner Künstler. Bauformen-Bibliothek Band XXIII. Stuttgart,1929.,Julius Hoffmann, VIII+100+4 p. Német nyelven. Nagyon gazdag színes belsőépítészeti, lakberendezési táblákkal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé foltos lapokkal. "Roggenbauer Rezső kárpitos, díszítő és lakberendező" possessori bélyegzéseivel.

2 400 HUF
10
Schéner Mihály 151 rajza. Kabdebó Lóránt előszavával. Gyoma, 1993., Kner Nyomda. A művész munkáinak reprodukcióival. Kiadói kartonált papírkötés.   Az előszó írójának, Kabdebó Lóránt (1936-) irodalomtörténész, kritikus, egyetemi tanár által Mátyás Istvánnak dedikált példány. Valamint Mátyás István ajándékozási soraival P. Szabó Ernő (1952-2018) művészettörténész, újságíró, kritikus, szakíró részére szóló ajándékozási sorokkal egy lapon.
16603.

2 000 HUF
Georg Lehnert: Das Porzellan. Sammlung Illustrierter Monographien. 6. Bielefeld und Leipzig, 1902., Velhagen & Klasing, 152 p. + 11 t. Fekete-fehér szövegközti illusztrációkkal és szövegközti képtáblákkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, a borítón magánkönyvtári címkével.
16604.

5 000 HUF
Szücs György-Zwickl András: Jándi Dávid. Nagybánya könyvek 4. Bp.-Miskolc, 2008, MissionArt Galéria. Második kiadás. Gazdag színes és fekete-fehér képanyaggal, reprodukciókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
16605.

2 400 HUF
Katona Imre: Miskolci kőedénygyárak. Borsodi Kismonográfiák. 4. Miskolc, 1977, Hermann Ottó Múzeum. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötésben, kissé kopott borítóval.
16606.

3 000 HUF
Egry József-Takáts Gyula: Víztükör. Rajzok. Versek. Pécs, 1955, Dunántúli Magvető. Benne Egry József rajzaival. Kiadói papírkötés. Megjelent 2400 példányban.
16607.

3 000 HUF
Sergio Coradeschi: Az ezüst. Fordította: Sándor Lavinia. Műkincshatározó. Bp.,1994, Officina Nova. 2. kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
16608.

2 000 HUF
Lajta Gábor. Mai Magyar Képzőművészet. 8. Contemporary Art from Hungary. Bp., 2009., Faur Zsófia - Ráday Galéria. A művész munkáinak reprodukcióival. Kiadói papírkötés, benne hullámos lapokkal.   A művész, Lajta Gábor (1955-) Munkácsy Mihály-díjas festőművész által P. Szabó Ernő (1952-2018) művészettörténész, újságíró, kritikus, szakíró részére DEDIKÁLT példány.
16609.

1 800 HUF
E[lisante] Danyko: A kínai titok. A porcellán regénye. Ford.: Gyáros László. Bp., 1948., Új Magyar Könyvkiadó. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kopott borítóval, ceruzás bejelölésekkel, kissé laza fűzéssel.
16610.

2 000 HUF
Palotay Gertrud: Magyar népviseletek. Rajzolta Konecsni György. Bp.,1939, Officina, 23 p.+12 t.+1 p.(színes illusztrációk, feliratos hártyapapírral). Javított, pótolt gerincű kartonált papírkötés, kopott borítóval, volt könyvtári példány.
16611.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF