Books: Religion

Number of items: 36

Vizsolyi Biblia. I-II. köt. Bp., 1981, Helikon Kiadó, (Kner Nyomda.) Kísérőfüzettel. Kiadói aranyozott, bordázott gerincű, dombornyomott műbőr kötés, kiadó javított kartontokban, de maga a könyv jó állapotban.
17284.

12 000 HUF
32,43
35,29
Jordánszky-kódex. A Jordánszky-kódex, magyar nyelvű bibliafordítás a XVI. század elejéről. [1516-1519.] Az Esztergomi Főszékesegyházi Könyvtárban őrzött MSS. II. 1. jelzetű kódex szövegének olvasata. Hasonmás kiadás és tanulmánykötet, két kísérőfüzettel. Csapodi Csaba: A Jordánszky-kódex. Utószó és szómagyarázatok a Jordánszky-kódex olvasatához. Bp., 1984 Helikon. Kiadói bordázott gerincű egészműbőr-kötés, fém kapcsokkal és veretekkel, és kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, kiadói sérült kartontokban, egyébként jó állapotban.
17285.

8 000 HUF
Evangelien sammt den Episteln oder Lectionen auf alle Sonn- und Feiertäg des ganzen Jahrs, mit beygefügten heiligen Passion Jesu Christi. Ofen, 1818. Universitäts-Schrift. Korabeli szétvált egészbőr kötésben 384p. Ritka
17286.

20 000 HUF
54,05
58,82
1830 Der gute Same auf ein gutes Erdreich enthalten. Morgen, Abend, Meß, Beicht, Komunion Litanen, auf die vornehmsten Feste des Jahr u(nd) andere mehr. Kézzel írt német nyelvű imádságos könyv, kézzel rajzolt, festett rajzokkal. Korabeli díszes egészbőr-kötésben, kis kopásnyomokkal.
17287.

6 000 HUF
18
Joseph Lauber: Neue katechetische Reden oder Christenlehren, nebst Fragen an die Kinder hierüber. Auf das ganze Jahr eingetheilet und verfasst von - -. Zweiter Band. Wien, 1797., Verlag der Dollischen Buchhandlung, 6+580+6 p. Német nyelven. Korabeli papírkötésben.
17288.

5 000 HUF
Sas Péter: Márton Áron erdélyi püspök élete és munkássága. H.n., 2014, Nemzetstratégiai Kutatóintézet/Méry Ratio, 255+1 p. Első kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
17289.

3 000 HUF
Bangha Béla: Jellemrajzok a katolikus egyház életéből. Bangha Béla összegyűjtött munkái IV. kötet. Bp., 1941, Szent István-Társulat, 4+401+2 p. Kissé sérült, kopott kiadói egészvászon-kötés, részben festett lapélekkel.
17290.

3 200 HUF
8,65
9,41
Neues und vollständiges Pressburger Gesang- und Gebetbuch zum Gebrauche bei der öffentlichen Gottesverehrung. Pressburg, 1851, Druck und Verlag von Carl Friedrich Wigand, XXII+440+96 p. Német nyelven. Kiadói aranyozott, dombornyomott félvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, sérült, kopott borítóval és gerinccel, helyenként kissé sérült, foltos lapokkal.
17291.

3 000 HUF
Novum Testamentum Graece ad fidem optimorum librorum recensvit Ioh. Aug. Henr. Titmannus. Lipsiae 1828. Tavchintii 471p. Korabeli sérült félbőr kötésben
17292.

2 400 HUF
Jordánszky Elek: Magyar országban, s az ahoz tartozó részekben lévő Bóldogságos Szűz Mária kegyelem képeinek rövid leírása. Bp., 1988, Akadémiai Kiadó. Facsimile kiadás. Kiadói kartonált kötésben.
17293.

2 000 HUF
17294.

800 HUF
Szemelvények a koránból. Ford., bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta: Dr. Endrei Gerzson. Modern Könyvtár 462-463. Bp., én., Athenaeum. Kiadói papírkötés, szakadozott, sérült borítóval, széteső állapotban. A fordító által dedikált példány.
17295.

1 800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF