Books: Travelling, Local History

Number of items: 219

Pesty Frigyes: Borsod vármegye leírása 1864-ben.Sjtó alá rendezte: Tóth Péter. Documentatio Borsodiensis. V. Miskolc, 1988, Herman Ottó Múzeum. Utolsó oldalon kihajtható térképpel. Kiadói papírborításban, jó állapotban.
15132.

1 200 HUF
Üzenet Erdélyből. Szerk: Gubcsi Lajos. Bp., 2000, GL-4 Pénzügyi Tanácsadó Kft. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói műbőr-kötés védőborítóban, tokban.
15133.

2 000 HUF
Kufsteini Emléktábláink. Az 1952. június havában megszüntetett Budapesti (Deák téri) Evangélikus Leánygimnázium 1937. július 10-én Kufstein várában elhelyezett márvány-emléktáblájának története. Összeáll.: Martos Józsefné Sztrokay Piroska. A szerző által DEDIKÁLT példány. Piliscsaba, 2002, FÉBÉ. Kiadói kartonált papírkötés, két kijáró lappal, laza kötéssel.
15134.

2 000 HUF
Kiss Erika-Lendvai Antal-Pinke Miklós: Lépten-nyomon a régi Fehérváron. Városismertető képeskönyv Székesfehérvár polgárainak és a város vendégeinek. Székesfehérvár, 1995., Regia Rex Kft. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
15135.

1 600 HUF
Perczel Olivér: Ipar és kereskedelem Erzsébetvárosban. A városegyesítéstől az I. világháború időszakáig. Bp., 2014., Erzsébetvárosi Önkormányzat. Kiadói papírkötésben.
15136.

3 000 HUF
Szemadám György: Leopárd a teraszon. Bp., 2012, EX-BB Kiadó, 189+2 p. Számos fotóval illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, a gerincen apró sérüléssel, egyébként jó állapotban. A szerző által P. Szabó Ernő (1952-2018) művészettörténész, újságíró, kritikus, szakíró részére DEDIKÁLT példány.
15137.

3 000 HUF
Emlékkönyv a Székely Nemzeti Múzeum ötvenéves jubileumára. I-II. kötet. Szerk.: Csutak Vilmos. Reprint kiadás. H.n., [1988], Castor és Pollux (Petőfi-ny.), 780+4 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
15138.

1 400 HUF
Szabó József János: Az Árpád-vonal útikönyve. Történetek a Füsti Fecskéből. [Üllő],2010,Timp. Kiadói papírkötés, számos tollas aláhúzásokkal.
15139.

1 600 HUF
2 db Budapest köztéri szobraival kapcsolatos terjedelmes katalógus: Negyven év köztéri szobrai 1945-1985. Budapest kiállítóterem, V. Szabadsajtó út 5, 1985. február 12 - május 8. Bp., 1985, k.n.. 209 p. Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált kiállítási katalógus. Kiadói papírkötés, hátsó borítón töréssel. + Rajna György: Budapest köztéri szobrainak katalógusa. Bp., 1989, Budapesti Városszépítő Egyesület. 653 p. Kihajtható melléklettel. Kiadói papírkötés.
15140.

1 600 HUF
Zádor I. István: Álmodó oázisok. Fényképekkel illusztrált. H. n., Stádium, é. n. Kiadói félvászon kötés.
15141.

1 200 HUF
15142.

1 000 HUF
10
Patkó Imre-Rév Miklós: Tibet. Bp., 1957, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. Rév Miklós fényképeivel. Kiadói kopott és foltos félvászon kötésben.
15143.

1 200 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF