Books: Travelling, Local History

Number of items: 175

Spira György, Vörös Károly: Budapest története IV. kötet: Budapest története a márciusi forradalomtól az őszirózsás forradalomig. Bp., 1978, Budapest Főváros Tanácsa/Akadémiai Kiadó. 809 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kissé sérült kiadói papír védőborítóban, mellékletekkel, intézményi bélyegzőkkel, volt könyvtári példány.
15096.

2 000 HUF
Kubinyi András, Gerevich László, Fekete Lajos, Nagy Lajos: Budapest története II. kötet: Budapest története a későbbi középkorban és a török hódoltság idején. Bp., 1973, Budapest Főváros Tanácsa/Akadémiai Kiadó. 469 p. Első kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopott kiadói papír védőborítóban, mellékletekkel.
15097.

2 000 HUF
Dessewffy Arisztid: Velencze. I. kötet. Bp., 1896, Kosmos. 196 p. Szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal. Átkötött kartonált papírkötés, körbevágott, kissé foltos, helyenként sérült lapokkal.
15098.

1 200 HUF
Roma. Attraverso LItalia. Illustrazione delle Regioni Italiane. Parte I-II. Prima Edizione. Milano, 1941-1942, Consociazione Turistica Italiana. I-II. kötet. Első kiadás. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Olasz nyelven. Átkötött egészvászon-kötés, átkötéskor az eredeti borító egy részét felhasználták, kissé kopott borítóval és gerinccel, néhány kissé foltos lappal.
15099.

Roma. Attraverso L'Italia. Illustrazione delle Regioni Italiane. Parte I-II. Prima Edizione. Milano, 1941-1942, Consociazione Turistica Italiana. I-II. kötet. Első kiadás. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Olasz nyelven. Átkötött egészvászon-kötés, átkötéskor az eredeti borító egy részét felhasználták, kissé kopott borítóval és gerinccel, néhány kissé foltos lappal.

1 600 HUF
Mezőkövesd város monográfiája. Szerk.: Dr. Sárközi Zoltán, Dr. Sándor István. Bp., 1973, Borsod m. Nyomdaipari Vállalat. Megjelent 3000 példányban. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóval, előzéklapon tulajdonosi névbejegyzéssel.
15100.

1 800 HUF
15102.

1 000 HUF
4 db Panoráma útikönyv: Itália, Franciaország, Ausztria, Bécs. Bp., 1975-1980, Panoráma. Fekete-fehér fotókkal, térképekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés/kartonált papírkötés, kissé sérült, kopott kiadói papír védőborítókkal, az egyik köteten kissé foltos borítóval.
15103.

100 HUF
0,27
0,29
Paris. Notizen von Karl Scheffler. Leipzig, 1925, Insel-Verlag. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval. + Jean de La Monneraye-Auguste Dupouy-Roger Armand Weigert: Visages de LIle de France. Paris. Collection Provinciales. Paris,1946,Horizons de France. Francia nyelven. Kiadói kopott papírkötés.
15104.

1 200 HUF
Európa legszebb helyei. Szerk.: Hajdu András. Pécs, 2008, Alexandra.Ford.: Trócsányi Balázs, Varga Ágnes. Színes képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés,
15105.

1 200 HUF
Tóth Attila: Szeged szobrai és muráliái. Tanulmányok Csongrád Megye Történetéből. XX. Szeged, 1993., Szeged M. Jogú Város Önkormányzata. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
15106.

1 200 HUF
Hajdú-Bihar műemlékei. Irodalmi emlékhelyei és népművészete. Szerk.: Szőllősi Gyula. Hajdú-Bihar Megyei Tanács Műemlékvédelmi Albizottsága. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadozott papír védőborítóban de egyébként jó állapotban.
15107.

800 HUF
15108.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF