Books: Travelling, Local History

Number of items: 175

Merlin Moore Taylor: A kannibálok földjén. Barangolás Pápua szívében. Fordította: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, gerincén kopásnyomokkal.
15036.

2 200 HUF
5,95
6,47
[Balbo, Italo (1896-1940)]: Repülőrajokkal az óceánon át. Fordította Révay József. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1931],Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 188+2 p.+32 t. (fekete-fehér fotók)+1 térkép. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, kopott borítóval.   Érdekes ajándékozási sorokkal:  Werner Adolf dr. zirci apátúr adja a könyvet Siklósi Pál Szent Imre gimn. II/6. oszt. tanulónak dicséretes szorgalma és derék viselkedése jutalmául. Budapest, 1935. jun. 17: A Szent Imre Gimnázium pecsétjével, és Bitter Illés Béla (1868-1939) főigazgató, clairvaux-i apát saját kezű aláírásával.   (Werner Adolf (1867-1939) ciszterci szerzetes, zirci apát.)
15037.

[Balbo, Italo (1896-1940)]: Repülőrajokkal az óceánon át. Fordította Révay József. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1931],Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 188+2 p.+32 t. (fekete-fehér fotók)+1 térkép. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, kopott borítóval. Érdekes ajándékozási sorokkal: "Werner Adolf dr. zirci apátúr adja a könyvet Siklósi Pál Szent Imre gimn. II/6. oszt. tanulónak dicséretes szorgalma és derék viselkedése jutalmául. Budapest, 1935. jun. 17:" A Szent Imre Gimnázium pecsétjével, és Bitter Illés Béla (1868-1939) főigazgató, "clairvaux-i apát" saját kezű aláírásával. (Werner Adolf (1867-1939) ciszterci szerzetes, zirci apát.)

3 000 HUF
15038.

2 000 HUF
A. E. Johann: 40.000 kilométer az ismeretlen Ázsián keresztül. Fordította Benedek Marcellné. A szerző eredeti felvételeivel. Bp., én., Dante. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói egészvászon kötés.
15039.

3 000 HUF
15040.

1 600 HUF
1929 Székesfővárosi hivatali útmutató. (Elöljáróság kézikönyve) az 1929-ik évre. VIII. évfolyam. Bp., 1929., nyn. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, bejegyzésekkel, ajándékozási sorokkal.
15041.

1 600 HUF
Alte Gassen - Stille Winkel. 57 ganzseitige Abbildungen mit einem Vorwort von Ilse Riem. Leipzig, 1923, Wilhelm Goldmann. 68 p. Számos fekete-fehér fotóval illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval.
15042.

1 000 HUF
15043.

1 400 HUF
Juhász Vilmos: Svájc. Bp., 1933, Pantheon. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
15044.

1 600 HUF
Budapest. Ville Deaux. Bp., cca 1940, Pallas. Kiadói papírkötésben. Számos korabeli fotóval. Budapest fürdőiről szóló könyv
15045.

Budapest. Ville D'eaux. Bp., cca 1940, Pallas. Kiadói papírkötésben. Számos korabeli fotóval. Budapest fürdőiről szóló könyv

1 200 HUF
Horusitzky Henrik: Pozsony környéke agrogeologiai viszonyai. Bp., 1917, Szerzői,(Fritz Ármin-ny.), 69+3 p. Kiadói papírkötés.
15046.

1 800 HUF
15047.

1 200 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF