Books: Gastronomy and Gardening

Number of items: 65

Paprika a konyhában. I. rész. Szerk.: Herczegh Sándorné Leisen Erzsébet. Bp.,én., Magyar Fűszerpaprikát Értékesítő Központi Szövetkezet, 31+1 p. A borító Biczó András munkája. Kiadói illusztrált papírkötés, sérült, szakadt borítóval, az elülső borítón javításokkal, a lapszélek egy részén a szöveget nem érintő sérüléssel, hiánnyal.
17093.

1 200 HUF
Vaday József: Vinczellérkönyv szőlőmunkások és gazdák részére. Nagyvárad, (1900), Szerzői, 120 p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, a címlap és végéről néhány lap (3?) hiányzik, kijáró könyvtesttel, a hátsó táblán ceruzás jegyzettel.
17094.

2 000 HUF
17
Gowans Nature Books 7 száma, egybekötve.  No. 2., 3.: Wild Flowers at home. Fist, second series.;  No. 8. : Our Trees.;  No. 9.: Wild Flowers at home. Third series.;  No. 16.: Wild Flowers at home. Fourth series.;  No. 20.: Alpine plants at home.;  No. 23.: Our flowering shrubs.  London-Glasgow, 1907-1909, Gowans & Gray. Angol nyelven. Nagyon gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Átkötött egészvászon-kötés, kopott borítóval, egy lapon ceruzás jegyzettel, bélyegzéssel, néhány kissé foltos lappal.
17095.

Gowan's Nature Books 7 száma, egybekötve. No. 2., 3.: Wild Flowers at home. Fist, second series.; No. 8. : Our Trees.; No. 9.: Wild Flowers at home. Third series.; No. 16.: Wild Flowers at home. Fourth series.; No. 20.: Alpine plants at home.; No. 23.: Our flowering shrubs. London-Glasgow, 1907-1909, Gowans & Gray. Angol nyelven. Nagyon gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Átkötött egészvászon-kötés, kopott borítóval, egy lapon ceruzás jegyzettel, bélyegzéssel, néhány kissé foltos lappal.

3 800 HUF
10,27
11,18
Magyar konyha ízei, 1-8. füzet: Ünnepi asztal, ... Mindennapi kenyerünket..., Szüretelő, Disznótoros, Kiskarácsony, Nagykarácsony,Húsvéti teríték, Farsangi falatok, Komatál. Szerk.: Réz Mária, Szabó Magdolna. Bp., én., Officina, 48x8 p. Kiadói papírkötések.
17096.

Magyar konyha ízei, 1-8. füzet: Ünnepi asztal, ... Mindennapi kenyerünket..., Szüretelő, Disznótoros, "Kiskarácsony, Nagykarácsony",Húsvéti teríték, Farsangi falatok, "Komatál". Szerk.: Réz Mária, Szabó Magdolna. Bp., én., Officina, 48x8 p. Kiadói papírkötések.

2 000 HUF
Katona Zsigmond: Szőlőműveléstan. Ampelográfiai ismeretek a Kert- és Szőlőgazdaságtudományi Kar IV. évf. hallgatói számára. Kézirat gyanánt. Bp., 1951., Magyar Agrártudományi Egyetem Kert- és Szőlőgazdaságtudományi Kara. Kiadói kopott papírkötés, kopott, foltos borítóval, ceruzás aláhúzásokkal,
17097.

2 400 HUF
Bíró Károly-Papp György: Magy konyha, magyar bor ismerete. (Jegyzet idegenvezetők részére.) Kézirat gyanánt. Bp., 1967., Tudományos Ismeretterjesztő Társulat Budapesti Szervezete. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval. Megjelent 500 példányban.
17098.

1 400 HUF
Ardos Frigyes: Kis növényatlasz. 604 megnevezett növénnyel. Tanlók, növénykedvelők használatára rajzolta és összeállította: - -. Szeged, 1907., Traub B. és Társa, XV+151 p. Kiadói félvászon-kötés, foltos, kopott borítóval, laza kötéssel, II-XV. oldalak között a lapok kijárnak.
17099.

1 800 HUF
Fodor Pál: A kanári származása, kezelése és gondozáésa. Szakszerű ábrákkal madárkedvelők részére. Bp., 1931., Szerzői. Harmadik kiadás. Kiadói papírkötésben, kissé foltos, kissé szakadt borítóval, a borítón tollas bejegyzéssel, az utolsó lapon ceruzás jegyzettel.
17100.

2 800 HUF
7,57
8,24
Francia konyha. Ízes falatok, vendéglátás, 300 recept. Bp., é.n., Singer és Wolfner. Kiadói papírkötés, sérült, javított borítóval, javított, szétvált kötéssel, kopott, foltos borítóval, az elülső borítón kis hiánnyal, kis lapszéli szakadásokkal, rossz állapotban.
17101.

2 400 HUF
Dr. Veress László, Dr. Kakuk Tibor: Báránynevelés és -hizlalás. Bp., 1976, Mezőgazdasági Kiadó. 131+VIII+5 p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban, a védőborító sérült, ragasztott, volt könyvtári példány.
17102.

1 000 HUF
Bonsai. A Kodansha Postcard Book. Tokyo, 1994, Kodansha International Ltd. 7 p + 24 színes fotólap. Első kiadás. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
17103.

1 000 HUF
Franz Engel: Pilzwanderungen. Dresden, 1952. Kiadói félvászon kötésben Gomba könyv
17104.

1 200 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF