Antique

Number of items: 26

cca. 50 db gyalu. h: 30 és 63 cm között. Korának megfelelő állapotban. A XIX században bútorgyártáshoz készült gyaluk, a kor technikai adottságaihoz igazodva, különféle profilú, magas minőségben elkészített anyagokból készültek, melyek a mai bútor restaurálás elengedhetetlen kellékei. Közel fél évszázadig egy bútor restaurátor szolgálatában állt. Ez a bútorasztalos szerszám gyűjtemény, egy igazi kuriózum, amely dísze lehet egy múzeumnak és lakásnak is egyaránt, vagy új dolgos kezekre is találhat.
11574.

150 000 HUF
450,45
539,57
Hammer price:
150 000 HUF
11575.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
36 000 HUF
108,11
129,50
  Add to cart
  Remove
11576.

Available
30 000 HUF
90,09
107,91
  Add to cart
  Remove
Fali dísztányér - Zenélő parasztok  Öntöttvas, Dernő (szlovákul: Drnava község Szlovákiában, a Kassai kerület Rozsnyói járásában. ), 1860 körül. Korának megfelelő sérülésekkel. Kopott.  Az 1855-ös párizsi világkiállításon a vasgyár ezüstérmet kapott. A 19. század egyik legjelentősebb vasöntödéje. A bányászat, a vasgyártás, a vaskő- és szénfuvarozás, a szénégetés megélhetést biztosított a környék lakosságának. A gömöri vasútvonal felépítése után a vasgyár messze került a köz­lekedési útvonalaktól, és fokozatosan elveszítette versenyképességét. A 19. század 80-as éveitől hanyatlásnak indult. A vasgyártás akadozott A gyárat 1913-15-ben felszámolták. 1918-ban az Andrássy-leszármazott Széchenyi Aladár eladta az üzemet berendezésével együtt az azt korában is bérlő Rimamurány-Salgótarjáni Vasmű Részvénytársaságnak. A bá­nya 1915-ig az utóbbi kezén maradt, majd a Vasércbányák (Zelezorudné bane) nevű állami vállalat tulajdonába került s véglegesen 1965-66-ban állt le. Forrás: Móser Zoltán: Gömör ködben, fényben. 2009.
11577.

Fali dísztányér - Zenélő parasztok Öntöttvas, Dernő (szlovákul: Drnava község Szlovákiában, a Kassai kerület Rozsnyói járásában. ), 1860 körül. Korának megfelelő sérülésekkel. Kopott. Az 1855-ös párizsi világkiállításon a vasgyár ezüstérmet kapott. A 19. század egyik legjelentősebb vasöntödéje. "A bányászat, a vasgyártás, a vaskő- és szénfuvarozás, a szénégetés megélhetést biztosított a környék lakosságának. A gömöri vasútvonal felépítése után a vasgyár messze került a köz­lekedési útvonalaktól, és fokozatosan elveszítette versenyképességét. A 19. század 80-as éveitől hanyatlásnak indult. A vasgyártás akadozott A gyárat 1913-15-ben felszámolták. 1918-ban az Andrássy-leszármazott Széchenyi Aladár eladta az üzemet berendezésével együtt az azt korában is bérlő Rimamurány-Salgótarjáni Vasmű Részvénytársaságnak. A bá­nya 1915-ig az utóbbi kezén maradt, majd a Vasércbányák (Zelezorudné bane) nevű állami vállalat tulajdonába került s véglegesen 1965-66-ban állt le." Forrás: Móser Zoltán: Gömör ködben, fényben. 2009.

12 000 HUF
36,04
43,17
Hammer price:
16 000 HUF
11578.

Available
24 000 HUF
72,07
86,33
  Add to cart
  Remove
11579.

24 000 HUF
72,07
86,33
Hammer price:
32 000 HUF
Ezüstözött alpakka morzsalapát bárói koronával KL monogrammal. Jelzett. 27,5 cm
11580.

Available
16 000 HUF
48,05
57,55
  Add to cart
  Remove
XVIII-XIX. sz. antik ón és alpakka tárgyak. 3 gyertyatartó, 4 tálka, egy tartozék. 24 cm-ig
11581.

Available
10 000 HUF
30,03
35,97
  Add to cart
  Remove
5 db antik ón és fém tárgy. Nagy méretű kiöntők, 26-28 cm, kínálók, stb
11582.

Available
20 000 HUF
60,06
71,94
  Add to cart
  Remove
Ón fedeles kiöntő Jelzett. XVIII. v. XIX. sz. 23 cm
11583.

4 000 HUF
12,01
14,39
Hammer price:
4 200 HUF
11584.

Available
18 000 HUF
54,05
64,75
  Add to cart
  Remove
Iparművészeti lámpa. Réz, jelzés nélkül. 29 cm
11585.

Available
16 000 HUF
48,05
57,55
  Add to cart
  Remove

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 402:
From  15 September to 23 September
Viewing: from 20 September to 23 September
Payment deadline is 8 October

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.