Mereskovszki, Dimitrij: Leonardo da Vinci. I-II. kötet. Ford.: Hönigschmied Oszkár. Bp., 1914, Athenaeum. 574+448 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos, sérült, kopott borítóval és gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal, az első kötet elülső szennylapja és címlapja sérült.
Olasz Lexika - Frazeológia. Kézirat. Összeállította: Bajor János. Eötvös Loránd Tudományegyetem Nyelv- és Irodalomtudományi Kar. Bp., 1956, Felsőoktatási Jegyzetellátó. 300 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, ragasztott gerinccel.
Vegyes könyvtétel, 6 db:
Balassa József: A magyar nyelv életrajza (1937), Harold Lamb: Tamerlán.; Módi Mihály: Kallimachos Első Hymnusa. Ford., bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta: Módi Mihály. Győr, 1930, Studium., Eszther Sat.: Regény és regény-itészet. (Pest, 1859, Emich.); Keresztrejtvényszótár (1925, Szórádi), átkötött.; Gábor Ignác: A magyar ősi ritmus. (1908, Lampel.) Különféle kötésekben, változó állapotban, közte egy átkötött példány, kettőn szakadozott papír védőborítóban, egy hiányos, és egy szakadt, foltos papírborítóval.
Ady Endre költeményei, tíz kötet: Uj versek. Szeretném, ha szeretnének. Vér és arany stb.. Bp., é.n., Athenaeum. Különböző kiadások. Sajtó alá rendezte: Földessy Gyula. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, helyenként kissé kopott borítóval, mindegyik kötet előzéklapján és címlapján tulajdonosi bélyegzővel.
Johannes Amos Comenius: A látható világ. Bp., 1959, Helikon. Számozatlan példány. Kiadói félbőr kötésben, aranyozott gerinccel és borítóval, volt könyvtári példány.
Vegyes könyvtétel, 9 db:
Oábdovics J. Gyula: Numerikus módszerek és programozásuk. Bp., 1977., Tankönyvkiadó. Második kiadás. Kiadói papírkötés.;
Marafkó Imre: Biztonságos gépjárművezetés, Bp., 1969, Almássy Tibor: Az autóvezetés mesterfogásai, Bp., 1978, Műszaki Könyvkiadó, Owner's Manual. Különböző kötésben, változó állapotban.;
Granek István: Kajakozás-kenuzás, Bp., 1966, kn., Egészvászon-kötés papír védőborítóban, a védőborító szakadt, a lapok kopottak.;
Drapál János: Egy élet a motorsportért. Szerk.: Vörös János. hn.,én., Honvéd Petőfi Sport Egyesület. Kiadói papírkötés, a borító és a gerince kicsit meg van törve.;
1931 Magyar Tanítók Évkönyve. 1930-1931. Szerk.: Bene Lajos, és Berwaldszky Kálmán. Bp., 1931, Dante. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.;
[Ossendowski, Ferdynand Antoni (1876-1945)]: Ossendowski: Ázsiai titkok, ázsiai emberek. Man and mistery in Asia. Ford.: Sajó Aladár. Bp.,[1926], Franklin, 267 p. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, az utolsó lap és a szennylap részben laza, részben elvált a kötéstől, a térkép hiányzik.;
Fritz Rumpf: Der Mensch und seine Tracht, Berlin, én., Verlagsbuchhandlung, Kartonált papírkötés, jó állapotban.;
Jegyzetek az államvasúti szakirányú iparostanonc iskolák III. osztálya számára: Szacsvay Sándor: Magyarország története, 48 p.;
Valló Jenő: Számtan-mértan. II. rész, 49-110 p.;
Valló Jenő: Egészségtan, 111-153 p.;
Dér Lajos: Technologia. II. rész, 155-295 p.;
Csala Albert: Gyakorlati elektrotechnika I. rész, 297-361 p.;
Csala Albert: Gépipari szakrajz, 363-411 p.
Bp., 1942, M. Kir. Államvasutak Igazgatósága. Kiadói kopott, foltos, javított gerincű félvászon-kötésben.;
Emlékirat az iparfejlesztésről, Bp., 1904, kn. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.;