Books: Travelling, Local History

Number of items: 189

A kalocsai kollégium ötven éve könyv. Kalocsa, 1910, Jurcsó Antal Könyvnyomdája. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói szecessziós aranyozott egészvászon kötés, sérült gerinccel. Címlapon Heintz Béla (1878-1947) magyar építész, MÁV-főtanácsos, a wekerletelepi Munkás Szent József-templom tervezőjének névbejegyzésével.
15036.

2 000 HUF
Raffai István: Régi épületek Veszprémben. Fényképes album. Veszprém, én., Pannon-ny. Kiadói kartonált papírkötés. + Német nyelvű ismertető füzet Veszprémről.
15037.

1 600 HUF
15038.

1 800 HUF
1899 Illustrierter Führer durch das Königliche Schloss Herren-Chiemsee. München, 1899., Jos. Albert-ny., 32+VIII p. Német nyelven. Szövegközti fekete-fehér képekkel illusztrált. Papírkötésben, szakadt borítóval.
15039.

2 600 HUF
7,03
7,65
Xenius Rostock: Dänemark. Kopenhagen, 1927, Turistforeningen For Danmark, 63+1 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált, a hátsó borítón térképpel. Német nyelven. Kiadói szakadt papírkötésben, a borítón MÁV bélyegzéssel.
15040.

2 600 HUF
7,03
7,65
Paul Siple: Byrd-del a Déli sarkon. Budapest, é.n., Singer és Wolfner. A szerző 32 fényképfelvételével (fekete-fehér illusztrációkkal). Kiadói papírkötésben, kissé kopott borítóval.
15041.

1 200 HUF
A Mátra részletes kalauza. Szerk.: Barcza Imre és Dr. Vigyázó János. Dr. Thirring - Dr. Vigyázó: Részletes magyar útikalauzok 10. Bp., 1930, Turistaság és Alpinizmus, kihajtható térképekkel. Kiadói félvászon-kötés hiányos gerinccel, kieső lapokkal. Kopott, megviselt állapotban.
15042.

1 000 HUF
Foller Hermann: A napsütéses Jáva. Fordította: F. Rétay Margit. Világjárók. Utazások és kalandok. 35 képpel, 2 térképpel. Bp., é.n., Franklin. Kiadói papírkötésben, borító apró szakadásokkal
15043.

1 200 HUF
2 db Cartographia útikönyv: Juhász Ernő: Egyiptom. Bp., 2005, Cartographia. 138 p. + Paládi-Kovács Krisztina: Görögország. Bővített, átdolgozott kiadás. Bp., 2008, Cartographia. 288 p. Kiadói papírkötés, számos fotóval, térképekkel.
15044.

800 HUF
Buza Péter: Herminamező. Fejezetek egy városrész történelméből. Bp., 1992, Herminamező Polgári Köre. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kissé szakadt, kopott papír védőborítóban. Számozott (98/150), teljes példányszám: 1000.
15045.

1 600 HUF
Gellérd Judit: Ahol leoldom saruimat. Arcok és szent helyek. erdélyi szemmel. A szerző, Gellérd Judit (1948-) orvos, zenész, író által dedikált! Csíkszereda, 2011, Pro-Print. Kiadói papírkötés.
15046.

1 400 HUF
Dienes István: X. századi magyar temető Zalaszentgróton. Különlenyomat a Göcseji múzeum jubileumi emlékkönyvéből. A Göcseji Múzeum Közleményei 7. Zalaegerszeg, 1960, k.n. Papírkötésben, jó állapotban, ajándékozási sorokkal.
15047.

1 600 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF