Books: Travelling, Local History

Number of items: 189

[Pfizenmayer, Eugen Wilhelm (1869-1941)] E. W. Pfizenmayer: Kelet-Szibíria ősvilága és ősnépei. Tudományos utazás a mammut-tetemek és az erdőlakó népek tanulmányozása végett. Átdolgozta és Szibéria általános leírásával kiegészítette: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1931],Lampel R. (Wodianer F. és Fiai)., 206 p. + 23 (fekete-fehér képtáblák) t. +1 (térkép) t. Fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
15024.

2 000 HUF
[Up de Graff, Fritz W. (1873-1927)]: F. W. Up de Graff: Az Amazonasz őserdeiben. Ford.: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1933.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 t. (címkép)+164+4 p.+28 (fekete-fehér fotók) t. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal, és egy térképpel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal.
15025.

2 000 HUF
[Bergman, Sten (1895-1975)] Sten Bergman: Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között. Fordította: Dr. Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 272 p.+23 t. Fekete-fehér fotókkal, és egy térképpel. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal.
15026.

2 000 HUF
[Bergman, Sten (1895-1975)] Sten Bergman: A viharok hazájában. Természettudományos kutatóutazás a Kurili-szigeteken. Fordította: Dr. Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Bp.,[1934], Franklin, 221+3 p. + 32 t. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal.
15027.

2 000 HUF
Balbo, Italo: Diadalmas szárnyak. A második olasz óceánrepülés. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, gerince kopott, belül a gerincnél a papír kissé szakadt, egyébként jó állapotban.
15028.

3 000 HUF
[Balbo, Italo (1896-1940)]: Repülőrajokkal az óceánon át. Fordította Révay József. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1931],Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 188+2 p.+32 t. (fekete-fehér fotók)+1 térkép. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, belül kissé sérült fűzéssel. sarkain kopással
15029.

1 000 HUF
Vörös Márton: A szerencsés expedíció. Hans W. Ahlmann kutató útja az északi jégvilágba. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, gerince kopott, hátsó kötéstábla kissé foltos, egyébként jó állapotban.
15030.

3 000 HUF
Ökrész Károly: Míg Temerinbe magyar szántani fog... Fejezetek egy község múltjából. Újvidék, 1999, Forum. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötés, egy lapon aláhúzásokkal. Megjelent 800 példányban.
15031.

Ökrész Károly: Míg Temerinbe' magyar szántani fog... Fejezetek egy község múltjából. Újvidék, 1999, Forum. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötés, egy lapon aláhúzásokkal. Megjelent 800 példányban.

2 000 HUF
Fritz Rumpf: Der Mensch und seine Tracht, Berlin, én., Verlagsbuchhandlung, Kartonált papírkötés, jó állapotban.
15032.

2 400 HUF
Nachtigal, Gustav: Szahara és Szudán. Bp., é. n., Franklin. Kissé kopott kiadói egészvászon kötésben, címlapot követő oldalon tulajdonosi bélyegzővel.
15033.

1 600 HUF
William B. Seabrook: Utak a dzsungelben. Budapest, 1936, Révai. Kiadói egészvászon kötés, fekete-fehér képekkel és egy térképpel illusztrálva.
15034.

1 200 HUF
Bunta Magdolna: Kolozsvári ötvösök a XVI.-XVIII. században. A Magyar Nemzeti Múzeum Művelődéstörténeti Kiadványa. Bp., 2001, a Magyar Nemzeti Múzeum kiadása. Megjelent 700 példányban. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapot.
15035.

1 800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF