Books: Travelling, Local History

Number of items: 197

[Steinen, Karl von den (1855-1929)]: dr. Steinen Károly: Közép-Brazília természeti népei között. A második Xingú-expedició (1887-1888) útjának vázolása és eredményei. 63 képpel, 3 térképpel. Fordította: dr. Bátky Zsigmond. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,é.n. (cca 1920?), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., Franklin, 240 p. +8 (fekete-fehér fotók) t. +3 (térkép) t. Egészoldalas és szövegközti illusztrációkkal, fekete-fehér fotókkal, térképekkel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal.
15012.

4 000 HUF
[Lugi Amadeo di Savoia-Aosta, duca degli Abruzzi (1873-1933)] Savoyai Lajos Amadé: A Ruvenzori. A keletafrikai nagy tavak hegyóriásának kikutatása és csúcsainak első megmászása. 139 képmelléklettel. Fordította: Dr. Cholnoky Jenőné. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,(1922), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 (címkép) t.+150+1 p.+42 (fekete-fehér képtáblák) t. Egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal.
15013.

4 000 HUF
15014.

4 000 HUF
[Scott, Robert Falcon (1868-1912)] Scott utolsó útja. Scott naplója és útitársainak feljegyzései. Fordította Halász Gyula. Negyven képpel és egy térképpel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1923], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 332 p. + 15 (fekete-fehér képtáblák) t. + 1 (kétoldalas térkép) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a hátsó borítón folt, a borítón kis kopásnyomokkal.
15015.

4 000 HUF
Cholnoky Jenő: Balaton. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. 120 képpel illusztrált. Bp., én., Franklin Társulat. Kiadói aranyozott, kissé kopott egészvászon kötésben. Néhány oldal kissé foltos.
15016.

3 000 HUF
31
Almásy László: Autóval Szudánba. Első autó-utazás a Nilus mentén, vadászatok angol-egyiptomi Szudánban. Dr. Cholnoky Jenő előszavával. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. 82 db képpel illusztrált. Bp., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), é.n. Kiadói aranyozott, festett, kopott egészvászon kötésben.
15017.

3 000 HUF
22
Almásy László (1895-1952): Autóval Szudánban. Első autó-utazás a Nílus mentén, vadászatok angol-egyiptomi Szudánban. Dr. Cholnoky Jenő előszavával. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1929.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 t.(címkép)+ 240 p.+28. (kétoldalas, fekete-fehér fotók) t. +1 (kihajtható térkép) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal.
15018.

5 000 HUF
15
Stein Aurél: Nagy Sándor nyomában Indiába. Angolból fordította Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Száz képpel és térképekkel. Bp., Franklin Társulat, é.n. Kiadói aranyozott, festett, kissé kopott egészvászon kötésben.
15019.

2 600 HUF
7,03
7,65
15020.

3 000 HUF
15021.

2 800 HUF
7,57
8,24
15022.

2 800 HUF
7,57
8,24
[Hedin, Sven (1865-1952)] Sven Hedin: Ázsia szívében I-II. kötet. Tízezer kilométernyi úttalan utazás. Fordította: Dr. Thirring Gusztáv. Képekkel és térképekkel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 (címkép) t.+214+2 p.+12 t. ; 1 (címkép)+240 p. +12 t. Gazdag egészoldalas fekete-fehér képanyaggal, és egy oldalszámozáson belüli térképpel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal, a II. kötet kötéstábláján kis sérüléssel.
15023.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF