Books: Travelling, Local History

Number of items: 197

Keöpe Viktor (1883-1970): A szigetek gyöngye. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1937],Franklin, 189 p.+ 20 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t. + 2 (térképek, az egyik kihajtható) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal, tulajdonosi névbélyegzővel.
15036.

1 600 HUF
Merlin Moore Taylor (1886-1939): A kannibálok földjén. Barangolás Pápua szívében. Fordította: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1926], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 t.+188+2 p. +19 t. Az oldalszámozáson belül egy egészoldalas térképpel. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal, tulajdonosi névbélyegzővel.
15037.

2 000 HUF
[Agostini, Alberto Maria de (1883-1960)] Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1926.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 209+3 p.+28 t. (Fekete-fehér fotók.) Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal, tulajdonosi névbélyegzővel.
15038.

1 600 HUF
Festetics Rudolf (1865-1943): Emberevők között. Nyolcévi Csendes-óceáni hajózás a Tolna yachton. 55 képpel és 1 térképpel. Fordította: Sárosi Bella. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., én.,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 t.+4+278+1 p.+ 1 (kihajtható térkép) t. Az oldalszámozáson belül szövegközti és egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kopott borítóval.
15039.

Festetics Rudolf (1865-1943): Emberevők között. Nyolcévi Csendes-óceáni hajózás a "Tolna" yachton. 55 képpel és 1 térképpel. Fordította: Sárosi Bella. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., én.,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 t.+4+278+1 p.+ 1 (kihajtható térkép) t. Az oldalszámozáson belül szövegközti és egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kopott borítóval.

1 400 HUF
[Ossendowski, Ferdynand Antoni (1876-1945)]: Ossendowski: Állatok, emberek és istenek. Beasts men and gods. Ford.: Sajó Aladár. Bp.,én., Franklin, 240 p.+1 (Ossendowski menekülésének útja Ázsiában, kihajtható térkép) t. Harmadik kiadás. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon kötés, kopott borítóval, javított, sérült gerinccel.
15040.

1 600 HUF
Ossendowski, Ferdinand : Állatok, emberek és istenek. Bp., Franklin. Kiadói félvászon kötés, tulajdonosi bejegyzéssel, kissé kopottas állapotban.
15041.

2 000 HUF
Genthon István- Lux Géza - Szentiványi Gyula: Szabolcs megye művészeti emlékei. Különlenyomat a Vármegyei szociográfiák kiadásában megjelent Szabolcs vármegye című műből. Bp, (1939), Merkantil-nyomda. Papírkötésben, jó állapotban.
15042.

1 000 HUF
Zempléni históriák. A honfoglalástól 1848-ig. (Szemelvények a Történelembarátok Körei részére). Történelmi Füzetek. Összeáll.: Hőgye István. Bp- Miskolc, 1986, a TIT Történelmi Választmányának és Borsod-Abaúj-Zemplén Megye Levéltárának közös kiadása. Papírkötésben, foltos borítóval és sérült gerinccel. Megjelent 1200 példányban.
15043.

1 600 HUF
Tanulmányok Csatkai Endre emlékére. A Soproni Múzeum kiadványai 2. Szerk.: Környei Attila, G. Szende Katalin. Sopron, 1996, Soproni Múzeum Alapítvány. Magyar és német nyelven. Kiadói papírkötésben. Megjelent 1000 példányban.
15044.

1 200 HUF
2017 Soproni Füzetek. 2017. Művészeti antológia. Szerk.: Zentai László. Az egyik szerző (?) által dedikált. Megjelent 400 példányban.
15045.

800 HUF
Lajtha Edgár: Japán tegnap, ma és holnap. Bp., 1936, Dante. 32 fekete-fehér fotóval illusztrálva. Kiadói egészvászon kötésben, laza kötéssel, kissé foltos borítóval és előzéklappal, címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel.
15046.

1 000 HUF
Házi Jenő emlékkönyv. Emlékkönyv Sopron város főlevéltárosa születésének 100. évfordulója tiszteletére. Szerk.: Dominkovits Péter, Turbuly Éva. Sopron, 1993, Soproni Levéltár. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.
15047.

1 200 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF