Books: History

Number of items: 157

A magyar nemzet története. I-X.. köt. (Teljes.) Szerk. Szilágyi Sándor. Bp.,1895-1898, Athenaeum. Rendkívül gazdag illusztrációs anyaggal, színes táblákkal, kihajtható fakszimilékkel, litográfiákkal, és önálló képekkel illusztrált. Kiadói aranyozott vászonkötés, a borítón kopásnyomokkal.
15648.

50 000 HUF
135,14
147,06
15649.

20 000 HUF
54,05
58,82
[Turóczi László (1682-1765)]: Ladislao Turóczi: Ungaria suis cum regibus compendio data. Novissima hac editione aucta, elimata, et ad nostram usque aetatem producta. Liber Secundus. Complectens Ungariae regum seriem. Tyrnaviae, 1768, Typis Academicis Societatis Jesu. 2+327-631 p. Metszett könyv- és záródíszekkel. Korabeli aranyozott gerincű egészbőr -kötésben, kopott borítóval, a hátsó borítón sérülésnyommal, kissé foltos lapokkal, hiányzó szennylapokkal, a hátsó kötéstábla belsejéről a papír részben elvált, egykorú és possessori bejegyzésekkel.
15650.

8 000 HUF
Tolnai világtörténelme I-X. kötet: Ókor I-II. köt., Középkor I-II. köt., Újkor I-II. köt., Legújabb kor I-IV. köt. Több száz képpel és műmelléklettel. Bp., 1908-1912, Magyar Kereskedelmi Közlöny. Gazdagon díszített kiadói aranyozott, festett, dombornyomott egészvászon-kötés, változó állapotban, helyenként kopott, kissé foltos, sérült borítókkal, foltos lapokkal, néhány kötet laza, részben szétvált kötéssel.
15651.

16 000 HUF
43,24
47,06
Deák Farkas: Forgách Zsuzsánna. 1582-1632+Fraknói Vilmos: Pázmány Péter. 1570-1637 +Szabó Károly: Kun László. 1272-1290. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp., 1885-1886, Franklin, 4+108 p.+4 t.+1 mell.; 4+344+14 t.+10 mell.; 4+192 p.+4 t.+2 mell. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval és gerinccel, ceruzás aláhúzásokkal, néhány szakadt lappal és táblával, egy táblahiánnyal, intézményi bélyegzőkkel.
15652.

10 000 HUF
27,03
29,41
15653.

6 000 HUF
Zágoni Mikes Kelemen Törökországi Levelei. A Magy. Kir. Kormány támogatásával, II. Rákóczi Ferencz hamvainak hazaszállítása alkalmából készült emlékkiadás. Bp., 1906, Franklin, LXXX+233 p. + 35 t.+ 3 (kézirat-hasonmás) t. Bevezető tanulmányokat írták: Négyesy László-Thaly Kálmán-Beöthy Zsolt-Szily Kálmán-Erődi Béla. A leveleket az eredeti kézirat alapján kiadja: Miklós Ferenc. A díszítéseket rajzolta Edvi Illés Aladár. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói bordázott gerincű aranyozott egészbőr kötésben, kopott borítóval, 4 hiányzó táblával, néhány kijáró lappal és táblával, intézményi bélyegzőkkel, ex libris-szel.
15654.

8 000 HUF
Carlyle: A francia forradalom története I-III. köt. Fordította: Baráth Ferenc. Világkönyvtár. Bp.,1913, Révai, 4+476+4; 4+491+5; 4+509+3 p. Kiadói egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
15655.

3 000 HUF
Takáts Sándor: Rajzok a török világból I-III. köt. Bp., 1915-1917, MTA, VIII+438+1; 4+463+1; 457+1 p. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kijáró lapokkal, laza kötésekkel, a III. kötetben foltos lapokkal, rossz állapotban.
15656.

2 800 HUF
7,57
8,24
Mikes János, Kornis Gyula: Rákóczi, emlékkönyv halálának kétszázéves fordulójára I-II. Bp., é.n. Franklin-társulat. Kiadói műbőr-kötés. Sérült gerinc.
15657.

5 000 HUF
Simon Róbert: A mekkai kereskedelem kialakulása és jellege. Értekezések a Történeti Tudományok Köréből. 75. Bp.,1975., Akadémiai Kiadó. Kiadói papírkötés.
15658.

5 000 HUF
Gelléri Mór: Ungarns Millennium. 1896. (Magyar Millennium. Az ezeréves Magyarország multjából és jelenéből.) Bp., 1896, Kosmos,(Posner-ny.), 180+2 p.+ 6 t. Német nyelven. Fekete-fehér szövegközti illusztrációkkal, és 6 színes egészoldalas litografált Budapest látképpel illusztrálva. Kiadói illusztrált papírkötés, sérült, foltos borítóval, hiányos gerinccel.
15659.

Gelléri Mór: Ungarn's Millennium. 1896. (Magyar Millennium. Az ezeréves Magyarország multjából és jelenéből.) Bp., 1896, 'Kosmos',(Posner-ny.), 180+2 p.+ 6 t. Német nyelven. Fekete-fehér szövegközti illusztrációkkal, és 6 színes egészoldalas litografált Budapest látképpel illusztrálva. Kiadói illusztrált papírkötés, sérült, foltos borítóval, hiányos gerinccel.

2 400 HUF
11

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Current item in the room
Catalogue number: