1812-1877 Kézzel írt jegyzetkönyv, benne Kalocsával kapcsolatos bejegyzésekkel, benne a kalocsai szíjgyártó céh bejegyzéseivel, közte névjegyzékkel, szegőtetők név jegyzéke, szabadulók névjegyzéke, más ipartestületi jegyzőkönyvek....stb. Kopott egészvászon-kötésben, kopott borítóval, kijáró lapokkal.
cca 1964-1969 Szekeres György (1914-1973) újságíró, műfordító, az Európa Kiadó irodalmi szerkesztőjének részére külföldi irat tétel, nagyrészt különféle követségek, intézetek meghívói (10 db), üdvözlő kártyák, két levél és egy névjegykártya, összesen 17 db.
1966 László Miklós (1923-1983), az Esti Hírlap szerkesztőjének levelezése C. Northcote Parkinson (1909-1993) brit történész és íróval, angol nyelvű levelekkel és magyar fordításokkal, Parkinson fotójával és aláírásával / letters exchanged between Hungarian journalist Miklós László and C. Northcote Parkinson British naval historian and author, with Parkinsons's photo and signature
1966 Edith Bruck (1932- ) magyar származású olasz költő, műfordító, auschwitzi túlélő, az "életben maradt Anna Frank", Nelo Risi (1920-2015) olasz filmrendező, költő, műfordító feleségének saját kézzel írt újévi üdvözlő lapja, Szekeres György (1914-1973) újságíró, műfordító, az Európa Kiadó főszerkesztőjének részére, saját kezű aláírásával.
1968 Domokos János (1921-1987) politikus, az Európa Kiadó igazgatójának (1965-1987) gépelt levele Szekeres György (1914-1973) újságíró, műfordító, az Európa Kiadó irodalmi szerkesztőjének (1963-1973) részére, az Európa Kiadó fejléces papírján, saját kezű aláírásával, borítékkal.
1969 Mód Péter (1911-1996) diplomata, párizsi nagykövet (1968-1974) saját kézzel írt levele Szekeres György (1914-1973) újságíró, műfordító, az Európa Kiadó irodalmi szerkesztőjének részére, saját kezű aláírásával, a nagykövetség fejléces papírján.
1969 Beck Anna saját kézzel írt üdvözlő képeslapja Szekeres György (1914-1973) újságíró, műfordító, az Európa Kiadó irodalmi szerkesztőjének részére, a férje Beck János (1915-2001) diplomata, nagykövet saját kezű aláírásával.
1973 Boleslav Lukáč (1900-1979) szlovák műfordító, költő, kritikus, szerkesztő saját kézzel írt, magyar nyelvű képeslapja, Szekeres György (1914-1973) újságíró, műfordító, az Európa Kiadó irodalmi szerkesztőjének részére, saját kezű aláírásával + Boleslav Lukáč néjegykártyája