Historical documents, manuscripts

Number of items: 66

1947 Dobossy László (1910-1999) irodalomtörténész, szótáríró.autográf, személyes hangú levele Vass László (1905-1950) újságíró, kritikusnak irodalmi és magánéleti ügyekben
12458.

2 000 HUF
Győry Dezső (Wallentinyi) (1900-1974) háromszoros József Attila-díjas költő, író, újságíró. autográf levele Vass László (1905-1950) újságíró, kritikusnak irodalmi és magánéleti kérdésekről, megemlítva Móricz Zsigmondot is. 3 beírt oldal
12459.

3 000 HUF
1935 Kovács László, (1892-1963) író, szerkesztő, kritikus. autográf aláírással ellátott levele Vass László (1905-1950) újságíró, kritikusnak irodalmi kérdésekben
12460.

3 000 HUF
cca 1935-1967 Hetei Hetey családra vonatkozó gépelt írat, benne javításokkal, valamint hetei Hetey Ottó ny. postaigazgatónak szóló két levél.
12461.

1 200 HUF
1937 Szieberth Imre (1873-1956) 3 db előadása:  Az automobil múltja és jelene, Új irányzatok az automobil építésben, Autosztrádák és egyéb modern autóutak, a hozzájuk tartozó 55+18 db feliratozott üvegdiával, köztük számos repedt, és sérült is, 8,5x8,5 cm
12462.

20 000 HUF
54,05
58,82
1939. XI. 13. Auer Miklós (1903-1979) vegyész, szabadkőműves, numizmatikus, a szabadkőműves relikviák gyűjtője kondoleáló sorai Gerő Ödön (1863-1939) újságíró, a Pester Lloyd műkritikusa halála után vejéhez, Geleji Sándorhoz (1898-1967), a csepeli Weiss Manfred Művek mérnökéhez, majd későbbi igazgatójához (1945-49). Auer Miklós saját névjegykártyáján és autográf aláírásával, eredeti sérült borítékban.
12463.

2 600 HUF
7,03
7,65
1939. XI. 27. Komlós Aladár (1892-1980) magyar író, költő, műfordító, irodalomtörténész kondoleáló levele Gerő Ödön (1863-1939) újságíró, a Pester Lloyd műkritikusa halála után lányának, Gerő Zsófiának (1895-1966), amelyben leírja az elhunythoz fűződő kapcsolatát: (...) néha-néha szerencsém volt találkozni Édesapjával, Miskolcon, a Regentben, a Royalban, s Ő annyi jóindulatot mutatott irántam, hogy annál csak az én tiszteletem és vonzalmam volt nagyobb, amit Iránta éreztem (...). Másfél kézzel írt oldal, Komlós Aladár autográf aláírásával, eredeti borítékban.
12464.

1939. XI. 27. Komlós Aladár (1892-1980) magyar író, költő, műfordító, irodalomtörténész kondoleáló levele Gerő Ödön (1863-1939) újságíró, a Pester Lloyd műkritikusa halála után lányának, Gerő Zsófiának (1895-1966), amelyben leírja az elhunythoz fűződő kapcsolatát: " (...) néha-néha szerencsém volt találkozni Édesapjával, Miskolcon, a Regentben, a Royalban, s Ő annyi jóindulatot mutatott irántam, hogy annál csak az én tiszteletem és vonzalmam volt nagyobb, amit Iránta éreztem (...)". Másfél kézzel írt oldal, Komlós Aladár autográf aláírásával, eredeti borítékban.

6 000 HUF
1939. novembere Szentgyörgyvári (Sz.) Gyenes Lajos (1890-1971) festőművész, szakíró, a Munkácsy-Céh ügyv. elnöke kondoleáló levele Gerő Ödönnének, Gerő Ödön (1863-1939) művészeti író özvegyének: A megboldogult a Munkácsy Céh-nek egyhangulag megválasztott Tiszteleti tagja volt (...) Komoly része volt Gerő Ödönnek a Munkácsy Céh megalapításában, úgyszólván annak bölcsőjét ringatta s a Pester Lloyd hasábjain keresztül a legnagyobb nyilvánosságot biztosította a Munkácsy Céh részére (...). 1 géppel írt oldal díszes fejléces, Munkácsy Mihály arcképével illusztrált levélpapíron, Sz. Gyenes autográf aláírásaival, eredeti borítékban. + Sz. Gyenes Lajos, a Magyar Képzőművészek Országos Szövetségének igazgatója és Munkácsy-Céh ügyv. elnöke Gerő Ödön temetésén elhangzott gyászbeszédénék korabeli gépirata, bő egy oldal.
12465.

1939. novembere Szentgyörgyvári (Sz.) Gyenes Lajos (1890-1971) festőművész, szakíró, a Munkácsy-Céh ügyv. elnöke kondoleáló levele Gerő Ödönnének, Gerő Ödön (1863-1939) művészeti író özvegyének: "A megboldogult a Munkácsy Céh-nek egyhangulag megválasztott Tiszteleti tagja volt (...) Komoly része volt Gerő Ödönnek a Munkácsy Céh megalapításában, úgyszólván annak bölcsőjét ringatta s a Pester Lloyd hasábjain keresztül a legnagyobb nyilvánosságot biztosította a Munkácsy Céh részére (...)". 1 géppel írt oldal díszes fejléces, Munkácsy Mihály arcképével illusztrált levélpapíron, Sz. Gyenes autográf aláírásaival, eredeti borítékban. + Sz. Gyenes Lajos, a Magyar Képzőművészek Országos Szövetségének igazgatója és Munkácsy-Céh ügyv. elnöke Gerő Ödön temetésén elhangzott gyászbeszédénék korabeli gépirata, bő egy oldal.

7 000 HUF
18,92
20,59
1939. nov. 11 Frank Frigyes (1890-1976) festőművész autográf kondoleáló levele Gerő Ödönnének, Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus özvegyének. Egy kézzel írt oldal, Frank Frigyes autográf aláírásával, eredeti borítékban.
12466.

7 000 HUF
18,92
20,59
1939 novembere, Farkasházy Miklós (1895-1964) festőművész, grafikus és felesége, Donner Gertrúd Mária (1902-1968) festőművész, szobrász kondoleáló levele Gerő Ödönné, Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus özvegyének, amelyben kiemeli Gerő szerepét a kulturális életben: Mi művészek, megboldogult urában elvesztettük a nagy hozzáértőt, atyai tanácsadót, jóakarót, aki örök fiatalságával és művészi lángolásával végtelen sokat segített művészi küzdelmes munkánkban. Egy kézzel írt oldal, Farkasházy Miklós és Donner Gertrúd Mária autográf aláírásaival, eredeti borítékban.
12467.

1939 novembere, Farkasházy Miklós (1895-1964) festőművész, grafikus és felesége, Donner Gertrúd Mária (1902-1968) festőművész, szobrász kondoleáló levele Gerő Ödönné, Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus özvegyének, amelyben kiemeli Gerő szerepét a kulturális életben: "Mi művészek, megboldogult urában elvesztettük a nagy hozzáértőt, atyai tanácsadót, jóakarót, aki örök fiatalságával és művészi lángolásával végtelen sokat segített művészi küzdelmes munkánkban". Egy kézzel írt oldal, Farkasházy Miklós és Donner Gertrúd Mária autográf aláírásaival, eredeti borítékban.

9 000 HUF
24,32
26,47
1939. nov. 10 Báró Szterényi József, születési nevén Stern József (1861-1941) zsidó származású magyar politikus, kereskedelemügyi miniszter, 1918. április 15-től kijelölt miniszterelnök kondoleáló levele Gerő Ödönnének, Gerő Ödön (1863-1939) művészeti író özvegyének, amelyben megemlékezik Gerőről, akit gyerekkora óta ismert: (...) Immár b.e. férjével együtt nyomtuk a reáliskola padjait; kedves baráti emlékek füztek hozzá, utaink elváltak az életben, de gyakori találkozásunk mindig a régi barátság jegyében volt. (...) 1 géppel írt oldal fejléces papíron, báró Szterényi József autográf aláírásával, eredeti borítékban.
12468.

1939. nov. 10 Báró Szterényi József, születési nevén Stern József (1861-1941) zsidó származású magyar politikus, kereskedelemügyi miniszter, 1918. április 15-től kijelölt miniszterelnök kondoleáló levele Gerő Ödönnének, Gerő Ödön (1863-1939) művészeti író özvegyének, amelyben megemlékezik Gerőről, akit gyerekkora óta ismert: "(...) Immár b.e. férjével együtt nyomtuk a reáliskola padjait; kedves baráti emlékek füztek hozzá, utaink elváltak az életben, de gyakori találkozásunk mindig a régi barátság jegyében volt. (...)" 1 géppel írt oldal fejléces papíron, báró Szterényi József autográf aláírásával, eredeti borítékban.

20 000 HUF
54,05
58,82
1939 Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus halála után elhangzott gyász- és emlékbeszédek korabeli gépiratai, zsidó hitközségek és társaságok, képzőművészeti szervezetek részéről, össz. 6 db: ; Bíró József festőművész, a Paál László Társaság titkára; Budai Izraelita Hitközség részéről elnöke, Kriszhaber Adolf, Diósi Jenő főtitkár, Kammer Vilmos elöljáró és Vető Sándor kultur-előljáró; Szemere Samu filozófiai író, esztéta elnöki megnyitója az Izraelita Magyar Irodalmi Társulat (IMIT) dec. 20-i ülésén. Hajtásnyommal, néhányon kisebb szakadással.
12469.

12 000 HUF
32,43
35,29

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF