Historical documents, manuscripts

Number of items: 66

cca 1920-40 Irredenta hímzett konyhai falvédő Nagy-Magyarország térképpel, Adtuk könnyel, vesszük vérrel, lesz még szőllő, lágy kenyérrel felirattal, apró foltokkal, 55x70 cm
12446.

cca 1920-40 Irredenta hímzett konyhai falvédő Nagy-Magyarország térképpel, "Adtuk könnyel, vesszük vérrel, lesz még szőllő, lágy kenyérrel" felirattal, apró foltokkal, 55x70 cm

6 000 HUF
cca 1920-1944 Pámátnik feliratú aranyozott egészbőr kézzel írt jegyzetkönyv benne különféle témájú bejegyzésekkel, közte: Krisztus keresztjének története, A húsvét történetéből, Agyagipar, Porcelán, versek (Hiszek egy istenben, hiszek egy hazában...), művészeti, zenei jellegű bejegyzések... stb. Bakanóták az első világháborúból 1914-18. (több, mint 3 oldal), kopott borítóval.
12447.

cca 1920-1944 'Pámátnik' feliratú aranyozott egészbőr kézzel írt jegyzetkönyv benne különféle témájú bejegyzésekkel, közte: Krisztus keresztjének története, A húsvét történetéből, Agyagipar, Porcelán, versek (Hiszek egy istenben, hiszek egy hazában...), művészeti, zenei jellegű bejegyzések... stb. Bakanóták az első világháborúból 1914-18. (több, mint 3 oldal), kopott borítóval.

3 000 HUF
1920 Gerlóczy Zsigmond (1863-1937) orvosprofesszor által saját kézzel írt levél, borítékkal
12448.

1 200 HUF
1921 Ménes főkönyvi kivonat báró Lipthay Béla aláírásával a Lipthay birtok lóállományának leírásával a lovak részletes adataival, tenyésztésük céljával. Két íven. 42x38 cm
12449.

3 800 HUF
10,27
11,18
12450.

3 800 HUF
10,27
11,18
1925 Riesz Frigyes (1880-1956) és Kerékjártó Béla (1898-1946) magyar matematikusok véleményes jelentése Radó Tibor (1895-1965) matematikus magántanári képesítése tárgyában, kézirat gyanánt. Radó később az Egyesült Államokba vándorolt ki és a második világháború végén kormányzati szakértőként dolgozott, feladata volt az USA atomprogramjához német náci tudósok toborzása. 6 nyomtatott oldal, hajtásnyommal.
12451.

3 000 HUF
1926 vitéz Fábry Dániel őrnagy, József főherceg szárnysegédjének aláírt levele ismeretlennek, melyben a főherceg tulajdonában lévő antik tárgyakról szól.
12452.

4 000 HUF
12453.

50 000 HUF
135,14
147,06
cca 1934-1937 Régi kemény hátú és kartonlapos fotó, képeslap és elsőáldozási emlék, foltokkal, szakadással, papírránccal, 9x14-32x24 cm
12454.

1 600 HUF
Szentimrei Jenő (született Kovács Jenő) (1891-1959) erdélyi magyar költő, író, drámaíró, kritikus, színháztörténész, színházigazgató.autográf levele Vass László (1905-1950) újságíró, kritikusnak melyben Kölcsey könyvéről írt kritikáját köszöni meg.
12455.

3 000 HUF
1921 Krammer Jenő (1900-1973): irodalomtörténész, egyetemi tanár autográf levele melyben szellemi fejlődéséről, iroidalmi kérdésekről ad számot.
12456.

3 000 HUF
Vadász Ferenc (1916-2009) író, újságíró..autográf, személyes hangú levele Vass László (1905-1950) újságíró, kritikusnak irodalmi és magánéleti ügyekben mint az MKP titkára
12457.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF