Books: Travelling, Local History

Number of items: 158

Zempléni históriák. A honfoglalástól 1848-ig. (Szemelvények a Történelembarátok Körei részére). Történelmi Füzetek. Összeáll.: Hőgye István. Bp- Miskolc, 1986, a TIT Történelmi Választmányának és Borsod-Abaúj-Zemplén Megye Levéltárának közös kiadása. Papírkötésben, foltos borítóval és sérült gerinccel. Megjelent 1200 példányban.
15012.

2 000 HUF
Hastings and St. Leonards. Official handbook. Hastings, 1930-1931, The Hastings and St. Leonards Borough Association, 112 p. + 1 (Key map of Hastings & St. Leonards, 42x47 cm.) Angol nyelven. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Korabeli reklámokkal. Kiadói színes, illusztrált papírkötésben.
15013.

2 400 HUF
Nagyiványi Zoltán: Idegenlégiótól a Szovjetunióig. Bp.,1935, Révai, 388+4. Második kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal.
15014.

1 600 HUF
Walter Fuchs: Der Jesuiten-Atlas der Kanghsi-Zeit. Kangxi kínai császár Kína térképének indexe német és kínai nyelven, kiegészítve Mandzsúria, Mongólia és Tibet adataival. A Monumenta Serica IV. kötete. Peking, Fu-Jen Egyetem, 1943. Kiadói papírkötésben, szakadt borítóval, megviselt szélű lapokkal.
15015.

4 000 HUF
Györffy István: Magyar nép, magyar föld. Sajtó alá rendezte és a bevezetőt írta Györffy György. Györffy István munkái. I. köt. Bp., 1943, Turul, 477 p.+XXIV t. (Fekete-fehér képek.)+2 térkép+10 mell. Kiadói papírkötés, kiadói szakadt, hiányos papír védőborítóban, egy hiányzó melléklettel.
15016.

4 400 HUF
11,89
12,94
15017.

3 600 HUF
9,73
10,59
15018.

2 200 HUF
5,95
6,47
[Hedin, Sven (1865-1952)] Sven Hedin: Ázsia szívében I-II. kötet. Tízezer kilométernyi úttalan utazás. Fordította: Dr. Thirring Gusztáv. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1906], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 (címkép)+8+214+2 p.+16 t. +1 (kihajtható, színes térkép: Belső-Ázsia térképe, rajzolta: Reithofer Károly, 1: 4,000,000, Bp., Franklin, 46x60 cm.); 4+270+2 p. +16 t. Gazdag egészoldalas és szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói félvászon-kötésben, kopott borítóval, kissé sérült gerincekkel, az I. kötet elülső szennylapja szakadt, és az I. kötet kissé laza kötéssel, a nagyméretű, kihajtható térkép kijár.
15019.

3 000 HUF
[Ossendowski, Ferdynand Antoni (1876-1945)]: Ossendowski: Véres napok, cári rabok. From President to Prison. Ford.: Sajó Aladár. Bp.,[1927], Franklin, 294+2 p. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon kötés,
15020.

3 000 HUF
[Ossendowski, Ferdynand Antoni (1876-1945)]: Ossendowski: Állatok, emberek és istenek. Beasts men and gods. Ford.: Sajó Aladár. Bp.,[1926], Franklin, 240 p.+1 (Ossendowski menekülésének útja Ázsiában, kihajtható térkép) t. Második kiadás. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
15021.

3 000 HUF
[Ossendowski, Ferdynand Antoni (1876-1945)]: Ossendowski: Ázsiai titkok, ázsiai emberek. Man and mistery in Asia. Ford.: Sajó Aladár. Bp.,[1926], Franklin, 267+1 p.+1 (Dél és Kelet-Szibiria térképe, kihajtható térkép) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon kötés, a borítón kopásnyomokkal.
15022.

3 000 HUF
Gubányi Károly (1867-1935): Öt év Mandzsuországban. Lóczy Lajos előszavával. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp.,1907, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), VII+324+1 p.+15 t.(Egészoldalas fekete-fehér fotók)+1 térkép. Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon sorozatkötésben, kopott, foltos borítóval, foltos lapokkal, 22-77. oldalak között kijáró lapokkal.
15023.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF