Tétel

10 000 HUF

23

Description:

Kolligátum 7 műből: Az 1840.-ik Kisfaludy-jutalomra pályázott, kézzel lemásolt, lejegyzett 3 db mű: [Kelemenfy László]: Márius Carhago' romjain. 1840., 4 sztl. lev.; [Szilágyi István]: Pontusz parti sír. Ballada. 1840., 7+1 sztl. lev.; [Szilágyi István]: Csák és a' király-leány. Ballada. 1840., 8 sztl. lev.; Alsóviszti Fogarasi János: Magyar bank. Irta 's a' M. Tudós Társaságnak 1841. julius 19. tartott kisgyűlésében olvasta - -. Pest, 1841, Eggenberger József és Fia, 46+2 p. Egyetlen kiadás.; cca 1840 Moritz Retsch: Der Kampf mit dem Drechen nach Schiller, 16 (rézmetszet) t. Moritz Retsch 16 metszette Schiller Harc a sárkánnyal c. művéhez.; [Vesztróczy Ferenc] Nem a' haza' hive, hanem önkény' és önzés' szülöttje az, ki a' törvény 's belső csend' feldulásával zavarosban halászni, 's e' kép' a' nemzetközi meghasonlásra, öldöklésre, és haza' pusztulására utat nyitni nem irtózik. Esztergam, 1841, Beimel József, 46 p.; Lalich (József): Oktatás. Lalich oskola-mester által a víziszony és a kígyómarás gyógyítására felfedezett orvosi szernek használatáról. Komárom, 1840, Weinmüller Franciska, 16 p. Korabeli aranyozott gerincű kopott félbőr-kötésben, kissé foltos lapokkal.

Share:

Photo of the item taken by : bk