Books: Architecture, Art

Number of items: 211

Kabdebó Gyula: A szobrászat története. Építő Munkavezetők Könyvtára. XIX-XX. köt. Kiadja: Budapesti Építő Mesterek, Kőmíves-, Kőfaragó- és Ács Mesterek Ipartestülete. Bp., 1909, ifj. Nagel Ottó, 178+2 p. Fekete-fehér szövegközti fotókkal. Kiadói egészvászon-kötés.
16739.

1 800 HUF
Petrik Albert: A régi Buda-Pest építőművészete IV. rész. Építő munkavezetők könyvtára. XXXVI. kötet. Szerk.: Jakabffy Ferenc. Kiadja: Budapesti Építő Mesterek, Kőmíves-, Kőfaragó- és Ács Mesterek Ipartestülete. Bp., 1913, Ifj. Nágel Ottó,(Stephaneum-ny.), 104 p. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötésben.
16740.

1 800 HUF
Rainer Maria Rilke: Auguste Rodin. Bp., 1984, Helikon. Kiadói kartonált papírkötés, papír védőborítóban.
16741.

1 000 HUF
Hoppál Mihály: Tulipán és szív. Szerelmi jelképek a magyar népművészetben. Debrecen, 1990, Csokonai. Kiadói papírkötés.
16742.

1 200 HUF
Jakobovits Miklós: Helyszín. Gondolatok az erdélyi képzőművészetről. A szerző, Jakobovits Miklós (1936- 2012) Munkácsy Mihály-díjas romániai magyar festőművész, művészeti író által Tolnay Tibor (1932-2009) nagyváradi magyar festőművész, grafikusnak dedikált! H.n., 1993, Literatus Kiadó. Fekete-fehér képekkel illusztrált, többe közt Ziffer Sándor, Mattis Teutsch János, Mikola András, Jándi Dávid és más erdélyi és nagybányai művészek alkotásainak reprodukcióival. Kiadói papírkötés.
16743.

2 800 HUF
7,57
8,24
Fajcsák Györgyi: Kínai műgyűjtés Magyarországon a 19. század elejétől 1945-ig. Bp., 2009, Hopp Ferenc Kelet Ázsiai Művészeti Múzeum. 304p. Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés.
16744.

1 800 HUF
Friedrich Perzynski: Hokusai. Mit 97 Abbildungen und 6 farbigen Einschaltbildern. Bielefeld und Leipzig, 1908, Velhagen & Klasing. Német nyelven. Színes és fekete-fehér reprodukciókkall gazdagon illusztrált. Kiadói aranyozott vászon kötés, kissé kopott és foltos borítóval.
16745.

1 000 HUF
Csernus Tibor. Képek a Sulkowski-gyűjteményből. Rictures from the Sulkowski Collection. Bp., 2009, Kogart. Kétnyelvű kiállítási katalógus / Bilingual exhibition catalogue
16746.

1 200 HUF
Christian M. Nebehay: Secession. Kataloge und Plakate der Wiener Secession 1898-1905. Wien, 1986, Edition Tusch. Német nyelven. Fekete-fehér és színes reprodukciókkal gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóval.
16747.

3 000 HUF
Rippl-Rónai József emlékkiállítása 1952. október-november. Fővárosi Képtár Kiállításai. Bp., Forum-Nyomda. Fekete-fehér reprodukciókkal illusztrált. Kiadói sérült papírkötés, kopottas állapotban.
16748.

1 000 HUF
Orosz Márton: Holdmúzeum 1969. Művészet és világűr. Bp., 2019, Szépművészeti Múzeum-Vasarely Múzeum. 180 p. Színes és fekete-fehér képekkel, többek közt Kondor Béla, Lakner László, Ország Lili, Rékassy Csaba műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált kiállítási katalógus. Kiadói papírkötés.
16749.

1 200 HUF
Kós Károly képeskönyv. Szerk.: Sas Péter. Bp., 1986, Múzsák Közművelődési Kiadó. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
16750.

1 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF