Books: Travelling, Local History

Number of items: 177

Baktay Ervin: A világ tetején. Bp., é. n., Lampel R. (Wodianer F. és fiai). A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Szerkeszti: Cholnoky Jenő. Kiadói egészvászon kötésben, sérült gerinccel.
15012.

1 800 HUF
Imaoka Dzsuicsiro: Új Nippon (Japán). Bp., é.n., Athenaeum. Több száz képpel és műmelléklettel illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval. Felvágatlan példány.
15013.

4 000 HUF
Lajtha Edgár: Japán tegnap, ma és holnap. Bp., 1936, Dante. 32 fekete-fehér fotóval illusztrálva. Kiadói egészvászon kötésben, laza kötéssel, kissé foltos borítóval és előzéklappal, címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel.
15014.

1 600 HUF
Mezey István: Az igazi Japán. 24 képes táblával. A szerző, Mezey István (1895-?) által DEDIKÁLT példány. Bp., 1939, Magyar Nippon Társaság. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel.
15015.

1 800 HUF
Vajkai Aurél: A bakonyi ház. (A Veszprémi Szabadtéri Múzeum.) Gerbovits Károly, Kutassy Flórián rajzaival. Bp.,én.,Múzeumok Rotaüzeme-ny., 33 p. + 4 (fekete-fehér képtáblák.) t. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
15016.

1 200 HUF
Nagyvázsony és környékének kalauza. Szerk:: Zákonyi Ferenc. Veszprém, 1960., Veszprém Megyei Tanács Idegenforgalmi Hivatala. Kiadói papírkötés. A szerkesztő, Zákonyi Ferenc (1909-1991) által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált példány.
15017.

1 600 HUF
Éri István: A nagyvázsonyi Kinizsi Vár. Veszprém, 1957., Veszprém Megyi Tanács Idegenforgalmi Hivatala. Kiadói papírkötés. A szerző, Éri István (1929- 2009) által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált példány.
15018.

1 600 HUF
A Tihanyi Bencés Apátság. Tihany, 1997, Bencés Apátság, XXXV p. Kiadói papírkötés.
15019.

1 200 HUF
É. Kovács László: Favágók, cserhántók, szénégetők és fuvarosok a magyarországi Gömörben. Gömör Néprajza XXII. Debrecen, 1990, Kossuth Lajos Tudományegyetem Néprajzi Tanszéke. Kiadói papírkötés.
15020.

2 000 HUF
Erdély Hegyei sorozat könyvtétel, 3 db. Kovács Kendi Lehel: Nagy-Kő-havas. Turisztikai kalauz. Erdély Hegyei 28. Csíkszereda, 2005, Pallas- Akadémiai Könyvkiadó. Papírkötésben, szép állapotban, színes térképmelléklettel. + Xántus László- Xántus Juliánna: Hagymás-hegység és a Gyilkos-tó környéke. Erdély Hegyei 8. Csíkszereda, 1999, Pallas- Akadémiai Könyvkiadó. Papírkötésben, jó állapotban, 4 db térképmelléklettel ( 3 db kihajtható fekete-fehér és 1 db színes). + Xántus László- Xántus Julianna: Kelemen havasok. Erdély hegyei 22. Csíkszereda, 2003, Pallas- Akadémiai Könyvkiadó. Papírkötésben, szép állapotban, 6 db térképmelléklettel (5 db kihajtható fekete-fehér és 1 db színes).
15021.

5 000 HUF
Baktay Ervin: Háromszéktől a Himalájáig. Körösi Csoma Sándor életútja. Bp., 1942. Vörösváry kiadó. Fekete-fehér képekkel. Kiadói félvászon kötésben, sérült gerinccel.
15022.

1 800 HUF
Ripka Ferenc: Gödöllő a királyi család otthona. Martonvásár, 2000, Gödöllő Városi Múzeum. Az 1896-os kiadás reprint kiadása. Kartonált, aranyozott papírkötésben, szép állapotban.
15023.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF