Books: Social sciences

Number of items: 35

17197.

2 800 HUF
8,02
9,69
Szilágyi Miklós: Néphagyomány - nép mentalistás - állami igazgatás az orvhalászat tükrében. Életmód és tradíció. 3. Bp., 1989., MTA Néprajzi Kutatócsoport. Kiadói papírkötés. jó állapotban.
17198.

1 000 HUF
2,87
3,46
Heinrich Heine: Vallás és filozófia. Három tanulmány. Bp., 1967, Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban. Kiadói kicsit fakó papír védőborító.
17199.

900 HUF
2,58
3,11
Joós Ernő: Isten és Lét. Körséta Heidegger, Kirkegaard, Nietzsche és más filozófusok. Bp., 1991, PallWest. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.
17200.

1 200 HUF
3,44
4,15
Dr. Imre Lajos: A közművelődés mint társadalmi feladat.Erdélyi Tudományos Füzetek. 118. sz. Kolozsvár, 1940, Minerva Irodalmi és Nyomdai Műintézet Rt. Szakadt, gyűrött papírkötésben, tulajdonosi névbejegyzéssel.
17201.

800 HUF
2,29
2,77
dr. Pach Henrik: A társadalmi ember élete. Bp., 1923. Népszava. Kiadói félvászon kötésben.
17202.

800 HUF
2,29
2,77
Vegyes, pedagógiai kiadványok tétel, 7db. Korpás Ferenc: Hogyan lehet helyesen és jól tanulni? Útmutatás a nagyközönségnek,szülőknek, tanulóknak a tanulás módjára. Bp, 1931, kn. Papírkötésben, kissé foltos, gyűrött állapotban.+ A cselekvés iskolája. Pedagógiai folyóirat. Szeged, 1937-38. 5-6. szám. Kissé foltos papírkötésben. + A cselekvés iskolája. Pedagógiai folyóirat. Szeged, 1938-39. 9-10. szám. Kissé foltos, összefirkált papírkötésben. + Magyar középiskola. A Katholikus Középiskolai Tanáregyesület folyóirata. 1919. év. jan-dec. XII. évf. Szerk.: Péch Aladár- Brisits Frigyes. Bp, 1919, Stephaneum Nyomda R. T. Kissé foltos papírkötésben. + Imre Sándor: Nyugtalan idő, nyugodt nevelés. Nevelésügyi Szemle. Szeged, 1938, kn. Szétszakadt papírkötésben, minden lapon hosszú szakadással. + Padányi-Frank Antal: A pedagógia válsága és a jövő útja. A Szent István Akadémia Hittudomány-Bölcsészeti Osztályának Felolvasásai. Bp, 1938, Stephaneum Nyomda R. T. Foltos, szakadt papírkötésben. Szétesett kötéssel, a lapok kijárnak. + A magyar kegyestanítórend névtára az 1941/42. tanévre. Bp, 1941, a Kegyestanítórend hivatalos kiadása. Kissé foltos papírkötésben.
17203.

1 000 HUF
2,87
3,46
Hála József: Ásványok, kőzetek, hagyományok - Történeti és néprajzi dolgozatok. Budapest, 1995, MTA Néprajzi Kutatóintézet. Kiadói papírkötés.
17204.

1 000 HUF
2,87
3,46
17205.

1 200 HUF
3,44
4,15
17206.

1 200 HUF
3,44
4,15
17207.

1 200 HUF
3,44
4,15
Műveltség és hagyomány. A Kopssuth Lajos Tudományegyetem néprajzi tanszékének évkönyve XXV-XXVI. Szerk.: Elek Bartha, József Kotics. Debrecen, 1992, Kossuth Lajos Tudományegyetem.Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban. Magyar, Német és Angol nyelven.
17208.

1 000 HUF
2,87
3,46

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.