Ismeretterjesztő könyvtár 2 kötete: Gibson, Charles R.: A modern villamosság. Ford.: Hajós Rezső. Bp., 1913, Franklin. Első kiadás. Számos egészoldalas és szövegközti illusztrációval Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kopott borítóval. + G. F. Scott Elliot: A primitív ember hajdan és most. Fordította Schöpflin Aladár. Bp., 1911, Franklin-Társulat. Számos egészoldalas és szövegközti illusztrációval. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon kötés, kissé kopott borítóval, az előzéklap, címlap és első néhány lap kissé foltos, 114-125. o. közötti lapok kijárnak.
Erdős Renée könyvek az összegyűjtött művei sorozatból: Ave Roma! I-II. kötetek. Ősök és ivadékok. Negyedik rész. Szerző által aláírt. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, első kötet laza kötéssel. + Erdős Renée: Norina. Hattyúk. Szerző által aláírt. Bp., é.n., Révai. Kiadói félvászon-kötés.
Mikszáth Kálmán Munkái sorozat 3 kötete: Pernye, Az apró gentry és a nép, Tavaszi rügyek. Bp., 1906-1908-1911, Révai. Kiadói szecessziós egészvászon-kötések, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval.
Halhatatlan szerelem. Nagy költők és nagy festők művészetének tükrében. A nyolcvanéves Pesti Napló ajándéka előfizetőinek. Bp.,1930, Pesti Napló. Kiadói egészvászon kötésben, gerincen kis sérülés
Karácsony Sándor 3 db könyve. Karácsony Sándor: Magyar nyelvtan társas-lélektani alapon. A neveléstudomány társas-lélektani alapjai I. kötet. A nyelvi nevelés és a társas-lélek értelmi működése. Budapest, 1938, Exodus. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval és kissé sérült gerinccel. + Karácsony Sándor: A magyar világnézet. A neveléstudomány társaslélektani alapjai. II. A társaslélek felső határa és a transcendensre nevelés. Első kötet. Világnézeti nevelés. Budapest, 1941, Exodus, 547 p. Egészvászon kötés. Intézményi bélyegzővel. + Karácsony Sándor: Ocsudó Magyarság. (Szokásrendszer és pedagógia.) A neveléstudomány társas-lélektani alapjai III. kötet. A társadalmi nevelés és a társas-lélek akarati működése. Budapest, 1942, Exodus. Kiadói papírkötés, felvágatlan pédány.