Books: History

Number of items: 158

Kardos Tibor: A magyarság antik hagyományai. Pantheon-Tanulmányai 5. Bp., 1942, Pantheon-Franklin. Kiadói egészvászon-kötés, Vitéz Nagybányai Horthy István Kollégium könyvtárának könyvtárának bélyegzőjével. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus névbejegyzésével.
15634.

Kardos Tibor: A magyarság antik hagyományai. Pantheon-Tanulmányai 5. Bp., 1942, Pantheon-Franklin. Kiadói egészvászon-kötés, 'Vitéz Nagybányai Horthy István Kollégium' könyvtárának könyvtárának bélyegzőjével. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus névbejegyzésével.

2 000 HUF
Katona Jenő: Magyar hitleristák. Bp., 1936. Cserépfalvi. 99 p. Kiadói, kissé sérült papírkötésben.
15635.

3 000 HUF
Brigitte Hamann: Bécs és Hitler. Egy diktátor tanulóévei. Ford.: Kajtár Mária, Szántó Tamás. Memoria Mundi. Bp.,2000,Európa. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
15636.

1 800 HUF
Ballagi Mór: Mésa Moáb királyának diadal-oszlopa. (Egy táblával.) MTA Évkönyvei XIII. köt. VIII. darab. Pest, 1872, Eggenberger, 19 p. + 1 t. Kiadói papírkötésben, sérült, levált borítóval, szétvált kötéssel. Ritka!
15637.

1 000 HUF
15638.

1 400 HUF
Régészeti barangolások Magyarországon. Szerk.: Szombathy Viktor. Írták: Bakay Kornél, Dienes István és mások. Bp., 1978, Panoráma. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban,. A korábbi tulajdonos, és a könyv egyik írójának, Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus jegyzeteivel.
15639.

2 000 HUF
Szabó István: Tanulmányok a magyar parasztság történetéből. Teleki Pál Tudományos Intézet, A Történettudományi Intézet kiadványai II. Bp., 1948., Teleki Pál Tudományos Intézet, 420+1 p. Kiadói papírkötés, kiadói szakadozott papír védőborítóban, Dr. Dajbukát Gergely ex libris-szével és tulajdonosi névbejegyzésével.
15640.

1 600 HUF
15641.

1 000 HUF
Szita Szabolcs: A Gestapo Magyarországon. Bp., 2002, Korona Kiadó . Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
15642.

1 400 HUF
Vikár Béla, Zboray Miklós, Bethlen Oszkár, Csuday Jenő, Földes Arthur: A politikai pártok története. Politikai Magyarország IV. kötet. Bp., 1914, Anonymus Történelmi Könyvkiadó Vállalat. Többek közt a magyar antiszemita párt történetével. Kiadói aranyozott, színezett egész vászonkötés, foltos borítóval, sérült gerinccel. Néhány nagyon kevés lapon kisebb folttal, egyik lap szélén apró, szöveget nem érintő hiánnyal.
15643.

3 000 HUF
13
Arrigo Solmi: Itália föltámadása. Budapest, é.n., Athenaeum. Kiadói kartonált papírkötés, sérült címlappal.
15644.

1 200 HUF
XII. Pius pápa és Roosevelt elnök levelezése. 1939-1945. Őszentsége XII. Pius pápa előszavával. Myron C. Taylor bevezetésével és magyarázó jegyzeteivel. Bp., 1946, Élet, 88 p. Kiadói papírkötés, a borítón kis szakadással.
15645.

1 600 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF