Books: Travelling, Local History

Number of items: 168

Paris. Notizen von Karl Scheffler. Leipzig, 1925, Insel-Verlag. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval. + Jean de La Monneraye-Auguste Dupouy-Roger Armand Weigert: Visages de LIle de France. Paris. Collection Provinciales. Paris,1946,Horizons de France. Francia nyelven. Kiadói kopott papírkötés.
15036.

1 200 HUF
Magyarország Helységnévtára 1956. Központi Statisztikai Hivatal. Bp., 1956, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Kiadói félvászon kötés, jó állapotban.
15037.

2 000 HUF
Olaszország remekei VI. évf. Szerk: Boross Vilmos. Bp., én., Rigler József Ede-ny., 81-95+1 p. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötés, gyűrődéssel, szakadt, foltos borítóval.
15038.

1 000 HUF
Jankó János: Kalotaszeg magyar népe. Néprajzi tanulmány. Reprint. Series Historica Ethnographiae 6. A Néprajzi Múzeum tudománytörténeti kiadványsorozat 6.  Bp, 1993, a Néprajzi Múzeum kiadása. Papírkötésben, szép állapotban.
15039.

5 000 HUF
[Mikkelsen Ejnar]: A sarkvidék remetéje. Mikkelsen kapitány kalandjai. Fordította: Balla Ignác. Bp.,1916, Singer és Wolfner. Második kiadás. Nagyrészt egészoldalas fekete-fehér fotókkal, és egy-két színes egészoldalas fotóval illusztrált. Kiadói kopott félvászon-kötésben.
15040.

1 000 HUF
Vegyes Erdély témájú könyvtétel, 7 db: Beke György: Magyar gondok Erdélyben, Bp, 1990, Magvető; Nagy Pál (szerk.): Erős várunk - kollégiumi emlékkönyv, Marosvásárhely, 1993, Custos kiadó; Botlik József: Erdély tíz tételben (1918-1940), Szombathely, 1988, szerzői kiadás; Bálint István János - Szabó T. Ádám (szerk.): Erdélyi református templomok és tornyok. Transylvania képeskönyvek. Reprint. Bp, 1989, Polygon Könyvkiadó.; Száraz György: Erdély múltjáról, jelenidőben. Bp, 1988, Magvető.; Erdélyi egyházaink évszázadai. RMSZ Zsebkönyvek. Bukarest, 1992, Transil Rt.; Zakariás G. Sándor (szerk.): Az Erdélyi Férfiak Egyesületének évkönyve 1928-1933. Bp, 1933, Erdélyi Férfiak Egyesülete. Kiadói, enyhén kopottas papírkötésben, felvágatlan. A könyvek közül némelyik ajándékozói bejegyzéssel rendelkezik.
15041.

2 800 HUF
7,57
8,24
15042.

6 000 HUF
Cholnoky Jenő: Ázsia . A Föld és élete, világrészek országok, emberek. II. kötet. Bp., én., Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kopott borítóval, a gerincen apró sérüléssel.
15043.

1 600 HUF
15044.

8 000 HUF
15045.

800 HUF
Rausz József: Mélykúti beszélgetések. Dedikált! Mélykút, 2009. Kiadói kartonált papírkötésben
15046.

800 HUF
J. Cook: Utazások a világ körül. Első utazás. Bp., 1955, Művelt Nép. Kiadói félvászon kötésben, kiadói papír védőborításban. Borító szakadozott. + W. B. Seabrook: Harcos beduinok között. Kalandos utazások. Fordította: Havas József. A szerző eredeti felvételeivel. Bp., é.n, Dante. Kiadói aranyozott egészvászon kötés. + Richard Halliburton: Üres zsebbel a világ körül. Ford.: Fodor Erzsébet. Bp., 1931, Dante kiadó. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, sérült gerinccel.
15047.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF