Hungarian commemorative medals and plaques

Number of items: 317

Zala György (1858-1937) 1909. Kautz Gyula egyoldalas Br plakett. 1829-1909 KAUTZ GYULA, A TUDÓSNAK, A POLGÁRNAK TANÍTVÁNYAI ÉS TISZTELŐI (58x91mm) T:1- apró patina HP 6787.
30851.

Zala György (1858-1937) 1909. "Kautz Gyula" egyoldalas Br plakett. "1829-1909 KAUTZ GYULA, A TUDÓSNAK, A POLGÁRNAK TANÍTVÁNYAI ÉS TISZTELŐI" (58x91mm) T:1- apró patina HP 6787.

7 000 HUF
18,92
20,59
Zsákodi Csiszér János (1883-1953) 1928. Magyar Anyák Nemzeti Ünnepe Br emlékérem (40mm) T:2 kis ph.
30852.

Zsákodi Csiszér János (1883-1953) 1928. "Magyar Anyák Nemzeti Ünnepe" Br emlékérem (40mm) T:2 kis ph.

1 200 HUF
1889. Szegedi Országos Dalünnepély hivatalos emlékérme / 1889. aug. 15-18. Sn emlékérem (33mm) T:2
30853.

1889. "Szegedi Országos Dalünnepély hivatalos emlékérme / 1889. aug. 15-18." Sn emlékérem (33mm) T:2

1 400 HUF
1894. Kossuth Lajos / Neked élni kell, ó hon! Dicső korszak lánglelkű alkotója született 1802. szept. 16 meghalt 1894. már 20. Zn emlékmedál (34mm) T:2- ph.
30854.

1894. "Kossuth Lajos / Neked élni kell, ó hon! Dicső korszak lánglelkű alkotója született 1802. szept. 16 meghalt 1894. már 20." Zn emlékmedál (34mm) T:2- ph.

2 000 HUF
1903. XIII. Leó 25 éves pápaságának emlékére ón emlékérem füllel (23mm) + ~1920-1930. Bencés Reálgimnázium ezüstözött Br sportérem füllel, LUDWIG gyártói jelzéssel (30mm) T:2
30855.

1903. "XIII. Leó 25 éves pápaságának emlékére" ón emlékérem füllel (23mm) + ~1920-1930. "Bencés Reálgimnázium" ezüstözött Br sportérem füllel, "LUDWIG" gyártói jelzéssel (30mm) T:2

2 000 HUF
~1910. Budapesti Kirakatverseny / Az érdem jutalmául ezüstözött Br emlékplakett (69x40mm) T:1-,2
30856.

~1910. "Budapesti Kirakatverseny / Az érdem jutalmául" ezüstözött Br emlékplakett (69x40mm) T:1-,2

5 000 HUF
10
1911. A Magyar Ebtenyésztők és Ebkedvelők Egyesülete - I. díj 1911 Pünkösd - Lulu kétoldalas, aranyozott Br díjérem S.G.A. gyártói jelzéssel (34,55g/41mm) T:2 aranyozás kopott Hungary 1911. The Association of Hungarian Dog Breeders and Dog Lovers - I. prize 1911 Pentecost - Lulu two-sided, gilt Br medal with S.G.A. makers mark (34,55g/41mm) C:XF worn gilding
30857.

1911. "A Magyar Ebtenyésztők és Ebkedvelők Egyesülete - I. díj 1911 Pünkösd - Lulu" kétoldalas, aranyozott Br díjérem "S.G.A." gyártói jelzéssel (34,55g/41mm) T:2 aranyozás kopott Hungary 1911. "The Association of Hungarian Dog Breeders and Dog Lovers - I. prize 1911 Pentecost - Lulu" two-sided, gilt Br medal with "S.G.A." maker's mark (34,55g/41mm) C:XF worn gilding

3 400 HUF
9,19
10,00
1913. Szalóki Navratil Imre Dr. egyetemi tanár 80ik születésnapjának emlékére hálás tanítványai Br plakett (50,22g/42x60mm) T:1- / Hungary 1913. Dr. Imre Szalóki Navratils thankful students for his 80th birthday Br plaque (50,22g/42x60mm) C:AU
30858.

1913. "Szalóki Navratil Imre Dr. egyetemi tanár 80ik születésnapjának emlékére hálás tanítványai" Br plakett (50,22g/42x60mm) T:1- / Hungary 1913. "Dr. Imre Szalóki Navratil's thankful students for his 80th birthday" Br plaque (50,22g/42x60mm) C:AU

5 000 HUF
Osztrák-Magyar Monarchia 1917. Habsburg Ottó trónörökös Br emlékérem. Szign.: H. Kautsch (65mm) T:2  Austro-Hungarian Monarchy 1917. Archduke Otto von Habsburg Br commemorative medal. Sign.: H. Kautsch (65mm) C:XF
30859.

Osztrák-Magyar Monarchia 1917. "Habsburg Ottó trónörökös" Br emlékérem. Szign.: H. Kautsch (65mm) T:2 Austro-Hungarian Monarchy 1917. "Archduke Otto von Habsburg" Br commemorative medal. Sign.: H. Kautsch (65mm) C:XF

6 000 HUF
~1930. Budapest Székesfőváros Versenydíja kétoldalas Br díjérem (30mm) + 1948. Budapest Nemzetközi Vásár / Magyar Állami Pénzverő Al érem (32mm) T:2-
30860.

~1930. "Budapest Székesfőváros Versenydíja" kétoldalas Br díjérem (30mm) + 1948. "Budapest Nemzetközi Vásár / Magyar Állami Pénzverő" Al érem (32mm) T:2-

1 000 HUF
1930. XII. Nemzetközi Építész Kongresszus / Budapest Br emlékérem (61mm) T:1-,2
30861.

1930. "XII. Nemzetközi Építész Kongresszus / Budapest" Br emlékérem (61mm) T:1-,2

3 000 HUF
~1940. Leventeverseny Br díjérem (3xklf, ebből 2db füllel) + 1941. Lövészet Br díjérem füllel (31mm) T:2-3
30862.

~1940. "Leventeverseny" Br díjérem (3xklf, ebből 2db füllel) + 1941. "Lövészet" Br díjérem füllel (31mm) T:2-3

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF