https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/
Continuous online auctions
Tétel

Czóbel Béla (1883-1976): Erdőrészlet házzal, 1929 körül. Olaj, vászon,...

The item is not available

Starting price:

1 800 000 HUF
4 864,86 EUR, 5 294,12 USD

Number of bids:

0

Description:

Czóbel Béla (1883-1976): Erdőrészlet házzal, 1929 körül. Olaj, vászon, jelzett. Hátoldalán 1929 felirattal. Proveniencia. 1977-ig Seres Béla tulajdonában, majd Radó György (1912-1994) magyar író, műfordító, irodalomtörténész és családja gyűjteményében. Czóbel Béla 1925-ben döntött úgy, hogy családját Berlinben hagyva, hat évnyi németországi tartózkodás után visszatér fiatalkori sikerei helyszínére, Párizsba. Az újrakezdés nem volt könnyű és egyszerű, erről Gráber Margit írt naplójában: "...1926-ban egy födél alatt laktunk Párizsban az Hotel Notre Dame-ban, alighanem akkor lehetett élete mélypontján. Családját elhagyta, kis vagyonát elvesztette, Párizs sem fogadta a régi elismeréssel..." A párizsi telek után nyaranta vidékre utazott, Normandiában és Dél-Franciországban festett. Árverésünkön szereplő képét 1929 körül , feltehetően Dél-Franciországban, a piktúrájára jellemző stílusjegyekben festette: Vastag fekete kontúrvonalakkal, széles ecsetvonásokkal, expresszív, a rá valló rózsaszín, piros és zöld színekkel. Fa keretben. 65x34 cm. / Béla Czóbel: Wood with house, around 1929 (South France?). Oil on canvas, signed. With description 1929 on the reverse. Provenance: In the possesion of Béla Seres until 1977, after that part of the collection of Hungarian writer, literary historian György Radó (1912-1994) and his family. Framed. 65x34 cm.

Legend:

Legend

Share:

Facebook

Photo of the item taken by : scanner

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

During the floor auction, you can follow the items that are currently being auctioned here, and you will be able to make an offer here.
Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment