Number of items: 313

Béla Hamvas: Früchtestunde. Aus dem Ungarischen von Jörg Buschmann (Magyarból németre fordította: Jörg Buschmann). Mit einem Frontispice von Emil Schumacher (Emil Schumacher akvatinta grafikájával). Hannover, 1996, Edition M. Marghescu. Német nyelven. Dúl Antal szedésével. Nyomtatott Budapesten szitanyomással 250 GBFK RIVEs merített papíron, 50x40 cm. 24 p + 3 sztl oldal + 1 t. Megjelent összesen 50, mind számozott példányban, amelyből 30 példány 1/40-30/40 számozású, 5 épr. dartiste grafika a művész példányaként és további 15 művészpéldány 31/40-40/40 és 5 épr. dartiste, ezen példány száma: 13/40. Emil Schumacher (1912-1999), a német absztrakt expresszionizmus jeles képviselőjének grafikájával: Akvatinta, merített papír, jelzett, számozott: 13/40, 21x15 cm. 3 számozatlan oldal közül kettőn Dúl Antal (1945- 2018) teológus, könyvtáros, a Hamvas-életmű kiváló ismerőjének és interpretátorának, a Hamvas Béla Collegium tanára tanulmányával Hamvas Béláról. Az utolsó sztl. oldalon rövid életrajzi sorokkal Hamvas Béláról és Emil Schumacherről. Kiadói papírborítóban, a lapok bekötése nélkül. Kiadói karton fedélben. Magyar árverésen tudomásunk szerint korábban nem szerepelt. Rendkívül ritka, bibliofil kiadvány! / Béla Hamvas: Früchtestunde. Aus dem Ungarischen von Jörg Buschmann. Mit einem Frontispice von Emil Schumacher. Hannover, 1996, Edition M. Marghescu. With an aquatinta graphic by Emil Schumacher (1912-1999), famous German artist of abstract expressionism, numbered 13/40, 21x15 cm. Book numbered 13/40, with only 50 numbered copies issued in total. Very rare!
17480.

Béla Hamvas: Früchtestunde. Aus dem Ungarischen von Jörg Buschmann (Magyarból németre fordította: Jörg Buschmann). Mit einem Frontispice von Emil Schumacher (Emil Schumacher akvatinta grafikájával). Hannover, 1996, Edition M. Marghescu. Német nyelven. Dúl Antal szedésével. Nyomtatott Budapesten szitanyomással 250 GBFK RIVEs merített papíron, 50x40 cm. 24 p + 3 sztl oldal + 1 t. Megjelent összesen 50, mind számozott példányban, amelyből 30 példány 1/40-30/40 számozású, 5 épr. d'artiste grafika a művész példányaként és további 15 művészpéldány 31/40-40/40 és 5 épr. d'artiste, ezen példány száma: 13/40. Emil Schumacher (1912-1999), a német absztrakt expresszionizmus jeles képviselőjének grafikájával: Akvatinta, merített papír, jelzett, számozott: 13/40, 21x15 cm. 3 számozatlan oldal közül kettőn Dúl Antal (1945- 2018) teológus, könyvtáros, a Hamvas-életmű kiváló ismerőjének és interpretátorának, a Hamvas Béla Collegium tanára tanulmányával Hamvas Béláról. Az utolsó sztl. oldalon rövid életrajzi sorokkal Hamvas Béláról és Emil Schumacherről. Kiadói papírborítóban, a lapok bekötése nélkül. Kiadói karton fedélben. Magyar árverésen tudomásunk szerint korábban nem szerepelt. Rendkívül ritka, bibliofil kiadvány! / Béla Hamvas: Früchtestunde. Aus dem Ungarischen von Jörg Buschmann. Mit einem Frontispice von Emil Schumacher. Hannover, 1996, Edition M. Marghescu. With an aquatinta graphic by Emil Schumacher (1912-1999), famous German artist of abstract expressionism, numbered 13/40, 21x15 cm. Book numbered 13/40, with only 50 numbered copies issued in total. Very rare!

80 000 HUF
231,88
279,72
17481.

10 000 HUF
28,99
34,97
Márai Sándor össz. 9 munkája, össz. 10 kötetben: Füves könyv. + Napló, 1943-44. + Csutora + Eszter hagyatéka. + A féltékenyek I.-II. + Ihlet és nemzedék. + Istenek nyomában. + Mágia Bp. kir. ügyészség sajtó osztálya engedélyezési pecsétjével. + Sértődöttek. A hang. Különféle régi kiadások és kötések.
17482.

12 000 HUF
34,78
41,96
17483.

16 000 HUF
46,38
55,94
17484.

10 000 HUF
28,99
34,97
Márai Sándor: Műsoron kívül. Bp.,(1931),Pantheon, (Bíró-ny.), 263+1 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal. Első kiadás!
17485.

5 000 HUF
14,49
17,48
P. Howard (Rejtő Jenő): Menni, vagy meghalni. Bp., 1941, Nova, (Cegléd,Sárik Gyula és Géza-ny.) 159+1 p. Második kiadás. Átkötött papírkötés, javított borítóval, de belül jó állapotban.
17486.

2 000 HUF
5,80
6,99
Fekete István: Csí. Történet állatokról és emberekről. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp.,(1940),Singer és Wolfner, 244 p. Első kiadás. Korabeli átkötött félvászon-kötés, az eredeti illusztrált elülső papírborítót bekötötték, kopott, foltos borítóval, de belül jó állapotban.
17487.

5 000 HUF
14,49
17,48
Fekete István: Hu. Csergezán Pál rajzaival. Bp.,1966, Móra. Első kiadás. Kiadói nyl kötés, kiadói szakadozott papír védőborítóban.
17488.

1 200 HUF
3,48
4,20
31
Fekete István: Ballagó idő. Életrajzi regény. Bp., 1970, Móra Ferenc. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
17489.

1 200 HUF
3,48
4,20
Fekete István: Huszonegy nap. Bp., 1965, Magvető. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötésben, jó állapotban.
17490.

1 200 HUF
3,48
4,20
Fekete István: Erdei utakon. Bp., 1987, Mezőgazdasági Kiadó. Első kiadás. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban, védőborítón szakadás, kisebb foltokkal.
17491.

1 200 HUF
3,48
4,20
11

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Auction 385:
From 21 December to 7 January
Payment deadline is 21 January
Viewing: From 4 to 7 January

Our office is closed between 23 December to 4 January!

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.