Military

Number of items: 78

cca 1890-1914 Jules Kaufmann revolver, Liége-i belga fegyvergyáros Colt Pocket Navy másolata, jelzett (forgótáron: Korona/ Korona alatt J K, csövön: Korona alatt R csillag C), gravírozott, sérült csontmarkolattal, hatástalanított, hiánnyal, 23x11 cm, 694 gr.
13366.

36 000 HUF
104,35
125,87
Osztrák-Magyar Monarchia tiszti dögcédula tartó. Aranyozott fém. 5,7x3,3 cm / Austro-Hungarian Monarchy military dog tag holder. gold plated
13367.

10 000 HUF
28,99
34,97
25
1918 A Magyar Királyi Csendőrség zsebkönyve, 32. évfolyam, újrakötött kartonált kötésben, 393p
13368.

5 000 HUF
14,49
17,48
18
1917 IV. Károly király látogatása a Szent István csatahajón. 6 db fotó 15x11 cm, hozzá a haditengerészet elnöki hivatalának kísérőlevele az Adria Társaságnak, valamint az 1916 decemberi királyi látogatás részletes leírása. / 1916-17 VIsit of Emperor Karl on the board of Szent István. 6 photos and the letter of the Navy presidetal office to the Adria Association. Also a detailed despcription of the kings visit
13369.

1917 IV. Károly király látogatása a Szent István csatahajón. 6 db fotó 15x11 cm, hozzá a haditengerészet elnöki hivatalának kísérőlevele az Adria Társaságnak, valamint az 1916 decemberi királyi látogatás részletes leírása. / 1916-17 VIsit of Emperor Karl on the board of Szent István. 6 photos and the letter of the Navy presidetal office to the Adria Association. Also a detailed despcription of the king's visit

60 000 HUF
173,91
209,79
Ruprechti Jobst Frigyes/ Friedrich Jobst von Ruprecht (1877?-1940) m. kir. tábornok, hadmérnök saját kezű német nyelvű sorai és aláírása a névjegykártyáján, és felesége Louise Jobst von Ruprecht saját kezű német nyelvű sorai és aláírása névjegykártyáján.
13370.

6 000 HUF
17,39
20,98
38M. Botond tj. gk. Leírás és kezelési utasítás. 94p. + 5 kihajtható t. + 38M. Botond tj. gk. alkatrészjegyzéke. 78p. Bp. Győr 1940. Magyar Waggon és Gépgyár rt. kiadói papírkötésben
13371.

20 000 HUF
57,97
69,93
1915 Az Osztrák-Magyar hadsereg harcait megörökítő fotóalbum, a keleti fronton, a Kárpátokban,(Galíciai: Tesnicka, Berdo, Gorlice (Vormarch nach Gorlice - Durchbruch gegen Przemysl), Rajtarovice, Krukienice..stb.), benne 47 db, számozott (501-547.), feliratozott, dátumozott (1915. III-V.19.) fotóval, német nyelvű feliratokkal. Kopott papír fotóalbumban, kissé foltos lapokkal, 13x8 cm kr. méretben./  1915 Fighting of the Austro-Hungarian Army on the Eastern Front, on the Carpathians (Galicia: Tesnicka, Berdo, Gorlice (Vormarch nach Gorlice - Durchbruch gegen Przemysl), Rajtarovice, Krukienice...etc.), photo album with 47 piecies of photo, numbered, with notices and dates (III.-19.V. 1915.), in German language. In paper photo album, with worn cover, and little bit spotty pages, cca 13x8 cm.
13372.

1915 Az Osztrák-Magyar hadsereg harcait megörökítő fotóalbum, a keleti fronton, a Kárpátokban,(Galíciai: Tesnicka, Berdo, Gorlice ('Vormarch nach Gorlice - Durchbruch gegen Przemysl'), Rajtarovice, Krukienice..stb.), benne 47 db, számozott (501-547.), feliratozott, dátumozott (1915. III-V.19.) fotóval, német nyelvű feliratokkal. Kopott papír fotóalbumban, kissé foltos lapokkal, 13x8 cm kr. méretben./ 1915 Fighting of the Austro-Hungarian Army on the Eastern Front, on the Carpathians (Galicia: Tesnicka, Berdo, Gorlice ('Vormarch nach Gorlice - Durchbruch gegen Przemysl'), Rajtarovice, Krukienice...etc.), photo album with 47 piecies of photo, numbered, with notices and dates (III.-19.V. 1915.), in German language. In paper photo album, with worn cover, and little bit spotty pages, cca 13x8 cm.

20 000 HUF
57,97
69,93
18
1942 Egy hét Erdélyben, magyar katonák 1942. októberében, Gyimes-Déda-Mádéfalva, stb., 17 db fotósarokkal rögzített fotó 3 kartonon, jó állapotban, 6×9 cm
13373.

12 000 HUF
34,78
41,96
Szerb bajonett, tokban, h: 38 cm
13374.

8 000 HUF
23,19
27,97
17
Svájci bajonett, tokban, h: 37 cm
13375.

9 000 HUF
26,09
31,47
3 db rozsdás bajonett, h: 38 cm-től 46,5 cm-ig
13376.

2 000 HUF
5,80
6,99
20
1888 Nagykanizsa, végelbocsátó levél tizedes részére, sérült
13377.

4 000 HUF
11,59
13,99

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Auction 385:
From 21 December to 7 January
Payment deadline is 21 January
Viewing: From 4 to 7 January

Our office is closed between 23 December to 4 January!

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.