Books: Military

Number of items: 29

A magyar királyi honvédség története. 1868-1918. Írta: Suhay Imre tábornok vezetése alatt a M. Kir. Hadtörténelmi levéltár részéről kirendelt bizottság. Szerk.: Berkó István. Garay Ákos festőművész rajzaival. Bp.,1928, M. Kir. Hadtörténelmi Levéltár, 601 p. + 11 t.(Színes.) Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói aranyozott félbőr-kötésben. Jó példány!
16570.

28 000 HUF
75,68
82,35
Hadi Krónika 34 (46-53., 55-80.) +1 (Tárgymutató) száma. 3 számot kivéve (+ tárgymutató) mellékletekkel is.
16571.

2 000 HUF
16572.

2 600 HUF
7,03
7,65
Margitay-Becht András: A leitha monitor - Az utolsó osztrák-magyar hadihajó története. Közreadja: Hadtörténeti Intézet és Múzeum, TIT Hajózástörténeti, Modellező és Hagyományőrző Egyesület. [Szekszárd, 2010], Schöck Kft. Kiadói papírkötés.
16573.

2 000 HUF
Fábián Béla: 6 ló - 40 ember. Hadifogoly feljegyzések.; Ezer ember asszony nélkül. Bp.,(1930),Athenaeum, 332+398 p. Átkötött félvászon-kötésben, az első részben két foltos lappal.   Fábián Béla: (1889-1966) ügyvéd, politikus, publicista. 1915-ben bevonult katonának, de hamarosan hadifogságba esett.1918 februárjában négy társával együtt megszökött, és kalandos úton, Mandzsúrián, Mongólián és Oroszországon keresztül tért haza. Hazatérése után Szovjet-Oroszország ellenes sajtópropagandát folytatott, amiért később a Tanácsköztársaság alatt letartóztatták. 1922-től 1939-ig országgyűlési képviselő a Nemzeti Demokrata Párt, majd az Egyesült Szabadelvű és Demokrata Ellenzék soraiban. A két háború közötti zsidóság prominens alakja volt. A német megszállás után letartóztatták. Az auschwitzi koncentrációs tábor mellett, az Oranienburg-i, a Sachenhausen-i, és az Ohrdruf-i táborokat is megjárta. A háború után már nem tért haza Magyarországra.
16574.

2 000 HUF
13
Fegyvernemek hadművelete és harcászata. Szerk.: Kocsis Bernát. Bp.,1989, Zrínyi. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban. A könyv a Magyar Honvédségben belső használatra lett kiadva. Megjelent 1000 példányban.
16575.

1 600 HUF
Anyag-technikai egészségügyi biztosítás. Szerk.: Kocsis Bernát. Bp.,1991, Zrínyi. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban. A könyv a Magyar Honvédségben belső használatra lett kiadva. Megjelent 1000 példányban.
16576.

1 200 HUF
16577.

2 800 HUF
7,57
8,24
Hadigazdság, hadtápelmélet, hadtápbiztosítás. Szerk.: Kocsis Bernát. Bp.,1990, Zrínyi. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban. A könyv a Magyar Honvédségben belső használatra lett kiadva. Megjelent 1000 példányban.
16578.

2 000 HUF
Katonai nevelés, tisztképzés, hadtörténelem. Szerk.: Kocsis Bernát. Bp.,1988, Zrínyi. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban. A könyv a Magyar Honvédségben belső használatra lett kiadva. Megjelent 1000 példányban.
16579.

1 200 HUF
16580.

2 400 HUF
16581.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF